Červenec 2011

R.I.P

27. července 2011 v 11:31 | Raspberry |  Píšu...
Wow, 68 lidí. Děláte mi radost! Sorry, že jsem včera nic nepřidala, ale byla jsem celou dobu venku a taky nám dovezli uhlí, potom přijeli nějací týpci a opravovali elektriku, čímž vyhodili proud v celé ulici. :D Takže toho bylo moc.
Předevčírem ráno se mi stalo něco děsného. Prostě vstávám, podívám se na prostěradlo a tam leží... mrtvý cvrček. Asi jsem ho chudáka zalehla. :D Takže na jeho památku... ↓


Sorry, ale neměl jsi mi mi lézt do postele. Prosím minutu ticha...

5 NEJHORŠÍCH reklam

25. července 2011 v 16:54 | Raspberry |  Na téma
Všichni to znáte. Díváte se na film či pořad a najednou bum! Na obrazovce na vás vyskočí reklama a aby toho nebylo málo, "potěší" vás hlasitostí alespoň třikrát vyšší než samotný film! A jelikož ne vždy (vlastně téměř nikdy, buďmě upřímní) mívají takové reklamy hlavu a patu, rozhodla jsem se zaměřít se na ně a na toto téma napsat článek. Sestavila jsem proto žebříček pěti nejhorších, nervydrásajících a zároveň nejméně smysluplných reklamních spotů, ovšem i těchto pět kousků čelí mezi televizními reklamami velké konkurenci.

Samozřejmě, že dobrá reklama není pouze ta, která bude veřejností oblíbená, protože stejný účinek bude mít i taková, jež každému leze na nervy. Ač se to možná zdá neuvěřitelné, i takto lze produktu zajistit dobrou propagaci.

1. XXXLutz & Möbelix - Tatatata
Tahle reklama je podle mého názoru úplně nejde*ilnější - promiňte mi ten výraz. Byla dokonce označena za nejhorší reklamu století.

Je až obdivuhodné, co lidi dokážou udělat pro peníze. Dělat retarda za 50 tisíc? Do toho by soudný člověk nešel. A tak nám nezbývá než si zpívat do rytmu reklamy: v romské čtvrti tatatata, okradou tě natotata, řešil bys to ratatata, kam to všichni pospíchají, asi dávky rozdávají, snad to dneska nepřeženu, těhotnou mám zase ženu, v romské čtvrti tatatata máváš fízlům papapa. :D

2. Always - Vše tip ťop!
Vše tip ťop! Hopla hej, Always to dá... Všechno se vsáklo, super, hej! S tím si vrásky neděleeej! Proboha, kdo to vymýšlel? A vysvětlíte mi někdo, jak může být Always po takovéto reklamě nejprodávanějším produktem ve své kategorii?

Fun fact: po pročtení komentářů pod videem na youtube jsem zjistila, že Poláci v reklamě místo slovního spojení "můj ale ne" slyší "můj anál". No, hned by to bylo zábavnější.

3. Coop - Paní PtáčkováJistě, každého přece zajímá, kolik má paní Ptáčková vnoučat, že je majitelkou psa Čendy a jestli si každý večer před spaním dá štamprličku. Good job, tleskám.

4. Mňam mňam Bobík


Vím, že některým lidem tato reklama nevadí a mají ji dokonce rádi (jedná se převážně o děti či jejich rodiče). Já mezi ně ale nepatřím, a proto Bobíkovi přiděluji čestné čtvrté místo v žebříčku. Mimochodem, prozradí mi někdo důvod dvaceti osmi a půl milionového zhlédnutí na youtube?

5. PerwollNové? Né, vyprané v Perwollu! Co k tomu dodat více? Prostě další z mnoha stupidních reklam, tentokrát s paní, která s sebou již snad desátým rokemvláčí tříkilovou láhev v kabelce, v hlavní roli.


A pozitiva reklam? Můžete si mezitím dojít na záchod, pro pití nebo nějaké jídlo. S vyplazeným jazykem
___

Článek je přiřazen éma týdne - Reklama

Blog zase neposlouchá...

24. července 2011 v 21:25 | Raspberry |  Píšu...
Víte, jak se dá pod záhlaví nastavit motto? Tak mě to teda nefárá... nevím proč a fakt mě to už sere! Taky by měli udělat něco s tím automatickým odhlašováním, protože není nic lepšího než když hodinu mastíte článek a pak vás to odhlásí.
Jinak včera v noci jsem se dívala na film Krokodýl a musím říct, že i když jsem na tyhle věci nanáročná, vůbec mě to nebavilo. :D Celkově o ničem, akorát tam velká zelená věc požrala polovinu skupiny turistů, logicky ta druhá část přežila a všechno skončilo happyendem... prostě nic moc. Potom jsem to přepla na Primu kde hrál fakt drsný thriller Červený drak a na tohle už jsem opravdu neměla nervy, tak jsem šla spát. Ráno jsem trhla rekord a probudila jsem se o půl jedenácté, což se mi za můj krátký život ještě nestalo. A dneska mám v plánu zas do rána čumět na TV, ale koukala jsem do programu a nic tam není.

A přísahám, že jestli mě to teď zase odhlásí, rozbiju monitor.

Dům s minulostí || Imaginary Playmate (2006)

24. července 2011 v 17:25 | Raspberry |  Filmy
Dům s minulostí (Imaginary Playmate)

ŽÁNR: Thriller | ZEMĚ: Kanada | DÉLKA: 85 minut | REŽIE: William Fruet

Poté, co se Suzanne provdala za Michaela, rozhodnou se manželé koupit nový dům, kde by s Michaelovou sedmiletou dcerou Molly začali nový život. Sotva se zabydlí, prozradí Molly rodičům, že si našla kamarádku Candance, která tu bydlí s nimi. Suzanne je přesvědčená, že imaginární kamarádka je pro Molly způsob, jak se vyrovnat se smrtí matky. Postupně je však Mollyino chování stále více nevyzpytatelné a Suzanne se zmocňuje podezření, že by nová kamarádka její nevlastní dcery nemusela být tak imaginární, jak se zpočátku zdálo.

"The past never dies."MOJE HODNOCENÍ
Přestože jsem se na to dívala kolem jedenácti večer, byla jsem ospalá a vůbec se mi do toho nechtělo, asi po pěti minutách jsem byla vyděšená a ospalost mě ihned přešla. Není to přímo horor, ale opravdu spíš ten thriller. Nebyla žádné lekačka, pouze takové ty věci na psychiku (a k tomu strašidelná hudba). Během celého filmu atmosféra gradovala, vyčkávala jsem, kdy už zpoza rohu vybafne děsivý duch Candance a ono nic. Zato některé scény byly opravdu zajímavé - třeba když Suzanne objeví svou ilustraci do knihy politou černou barvou ve tvaru oběšeného člověka na stromě. Nebýt toho trapného konce s modrou Candance (wtf) a happyendu, dojmy z Dům s minulostí by byly mnohem lepší.


Raspberry

22. července 2011 v 22:26 | Raspberry |  Píšu...
Já vím, děsně originální název článku...:D Už jste někdy posílali zádost adminům blogu? Jakože když zakládáte blog a nick, který byste chtěli použít je prázdný a majitel blogu se o něj několik měsíců nestará... Tak jsem si napsala o raspberry a po 24 hodinách jsem ho dostala. :)) Takže děkuju adminům za spolupráci. :D
Asi od půl páté se snažím nějak dát dokupy design. Došla jsem k závěru, že to asi nepůjde. :D (Nejsem moc technický typ :D)
Minulý vlastník tohohle blogu tady neměl nic, krom jednoho rozepsaného článku... Ale já to sem cpát nebudu... a nebo jo?:D Tady to je..

Camilla Raspberry: *Příjde tam s nervózním výrazem, kouká sem a tam*
George Phelphs: *příjde s rozčepýřenými vlasy a s úsměvem od ucha k uchu*Nazdárek, co se děje?
Camilla Raspberry: *Koukne na George a nadechne se* Ahoj, jsem ráda, že si přišel..
George Phelphs: jo jasně*zazubí se*co se děje?*zeptá se zvědavě*
Camilla Raspberry: *Koukne do země* Vím, že ti to Nicoll asi řekla, ale já to musím vyslovit sama *Vzdychne*
George Phelphs: nic mi neřekla myslím*zasměje se*
Camilla Raspberry: *Pokrčí čelo a pousměje se* No nevím *Polkne*
Camilla Raspberry: Prostě *Znova se nadechne*
George Phelphs: *čeká co z Cam vypadne a kření se*
Camilla Raspberry: Jsi hezký, jsi vtipný, jsi pořád veselý. Obdivuju tě a mám tě ráda. Víc jako kámoše..Možná sem malá na nějakou opravdovou lásku, ale prostě..*Vychrlí ze sebe*
Camilla Raspberry: *Jedním krokem se octne u něho a dá mu krátkou pusu na tvář* Nikdy bych neřekla, že se k tomuhle odhodlám, takyže se cítím nehorázně trapně...Ale musela jsem to udělat *Řekne třesavým hlasem* Teď, když odcházím ze školy
George Phelphs: *polkne a odkašle si*ehm..no, to ty jsi taky, ale Cam nemyslíš, že ještě nemůžeme mít nějaký vztah?*usměje se na ni povzbudivě*
Camilla Raspberry: *Povzdychne si*
George Phelphs: Já...no vybafla jsi to na mě tak rychle*zasmje se*Ale mám tě rád jako kamarádku zatím.....opravdu je to teď nevhodné...je nám teprve dvanáct let a no víš.....vážně necí víc než je potřeba ke vztahu či čemu*omluvně a povzbudivě se usměje*
Camilla Raspberry: Já vím, já vím *Zakýve hlavou a obejme ho* Si skvělý kamarád..Bude se mi stýskat *Poví a odtáhne se*
George Phelphs: Mě taky*usměje se povzbudivě a poplácá ji neohrabaně po zádech*
Camilla Raspberry: *Zasměje se*
George Phelphs: *zasměje se*no nic já musím něco vyzkoušet uvidíme se pak*usměje se šibalsky a rozločí se mávnutím pak odejde*
Camilla Raspberry: *Sleduje ho s úsměvem* Zatím *mávne na něho a pak se rozhlédne po chodbě* Snad..*Svěsí hlavu a odkráčí pryč*

Nevím proč, ale docela mě to zaujalo... taky docela ráda píšu různé příběhy (a mám nejlepší slohovky ve třídě xD), tento článek od bývalé majitelky - soudím majitelky, protože kluk by tohle napsat nezvládl :D - mě inspiroval ke psání něčeho podobného.
Ale myslím, že i na tomto bych něco vytkla, a to gramatické chyby (které nebudu opravovat páč jsem líná :D). Také bych změnila věk postav - 12 let určitě ne, minimálně těch 14... ale jinak se mi to líbílo. :)
Za chvíli budou na Nova Cinema dávat horor Dům s minulostí, potom napíšu o čem to bylo a vlastní hodnocení. Takže mi zbývá ještě někde vyhrabat křupky a deku a zaručeně se z gauče nehnu... nejdřív strašně machruju že budu čumět v noci na horor a pak jsem úplně posraná :D Dávají to až ve 22:45, mám ještě chvilku čas... ale pochybuju že bych na blogu ještě něco závratného opravila... páč horší to být nemůže :D Zítra s tím musím holt něco udělat. Teď už ne protože jinak bych musela nervama rozmlátit monitor. :D

Opravdu nepočítám, že by tohle někdo četl... ale pokud ano, tak byste mohli hodit nějaký koment. ;D