Srpen 2011

Včerejší bouřka

28. srpna 2011 v 9:42 | Raspberry |  Píšu...
Tak je to za náma... včerejší bouřka. Kolem šesté jsme grilovali, zrovna jsem si vzpomněla, jak jsem byla malá, mi babička říkala takovou tu pohádku o Budulínkovi, že babička s dědečkem šli nakupovat do Billy a Budulínek zůstal doma sám. :D Ach, takové krásné vzpomínky na dětství.

Večer jsem se dívala na jednu naší jeblou sousedku dalekohledem, bohužel jsem dosáhla nepříjemného zjištění - že mě taky pozoruje dalekohledem. :D Kráva blbá, co si o sobě myslí? Asi za dvě miuty se zatáhlo a byla šílená tma a začal silně foukat vítr, tak se rychle uklízely věci, jenom já jsem popadla mobil a začala fotit.

Byla neskutečná tma...

Ku*evský pařák

27. srpna 2011 v 14:34 | Raspberry |  Píšu...
Tumblr_lqdoohuign1qkbon3o1_500_large

Ještě pět dní do popravy.
Včera jsem neměla chuť přidávat články, tak jsem upravovala fotky a možná je sem dám už dneska - pokud se mi bude chtít. Možná si na to udělám speciální rubriku, fotek mám dost... no uvidím.

Tumblr_lpz9nxuxra1qe0hneo1_400_large
Tyy jo... 32 stupňů ve stínu. Dneska jsem venku byla asi jenom 20 minut, fakt se to nedá. A mamka si normálně vzala lehátko a opaluje se. Nechápu, jak to může vydržet v takovém hicu. Ale jestli tohle bude dělat často, za chvíli bude vypadat jak cigánka.. :D Chudáček ani ten pes nic nedělá. Jenom leží v chodbě a chladí se o kachličky.

Pokud bude k večeru trochu chladněji, asi si s mamkou půjdu zahrát badminton... Poslední dobou mi to totiž jde líp a líp.

Nadpis není, autorka je líná

25. srpna 2011 v 21:08 | Raspberry |  Píšu...
Tak i přes nesnesitelné teplotní podmíky to se mnou ještě kupodivu neseklo... :D Z toho vedra se probudil můj mozek, mám rozepsané asi tři články. A taky jsem na zkušebním blogu udělala nový design, asi ho nastavím až poslední den prázdnin... Nebo možná až přijdu ze školy... Zase úplně jiný styl než co je teď, byl prostě čas na změnu.

Tumblr_lpzxryjgdd1r0ip88o1_500_large
169011_186607638034880_100000569367780_577755_6658076_n_large

Jak jsem tu psala, že se dneska uvidím s kámoškou... Tak neviděla. Ještě nepřijela domů, ale psaly jsme si spolu. Tvrdila mi, že celá třída jsou BFF... tak to už je fakt moc.
K večeru jsem v garáži zkoušela udělat vlastní choreografii na nějakou písničku a... Zjistila jsem. že to není vůbec tak lehké, jak se zdá.
Jo a víte, že prý pomáhá před spaním si modrým fixem napsat na dlaň písmeno, kterým začíná ta věc nebo osoba, o které si chcete nechat zdát? Nevím, jestli H jako Harich nebo M - Martin... :D

Krásný sen s Harichem :D

25. srpna 2011 v 8:30 | Raspberry |  Píšu...
Hora-de-acordar_large
300833_271793566164017_228323503844357_1257125_3626256_n_large

Tohle sem prostě musím napsat...
Byla jsem na Maťově koncertě, zpíval v nějaké kuchyni na kuchyňské lince. :D Mačkalo se tam pod ním hodně holek. Potom jsme všichni začali zpívat, protože hráli Nezvestnou a jedna holka, co stála vedlě mě, skočila na Martina. :D Uhnul se slovy "Haňulka, nie.." :D Potom koncert skončil a Maťo mě a dalším dvěma holkám smažil na pánvi gumové medvídky. S těma holkama jsme pak seděly u stolu a jedly to. Té napravo jsem se ptala na facebook. Haricha jsem už neviděla.

Koncert na kuchyňské lince...lol.

Taky na vás jde deprese, když si představíte, že přesně za týden budete sedět v lavici? Ach jo... Já tam nechci! Závidím lidem, co budou chodit do školy až za několik let... Ti prý budou mít takové to domácí vyučko, jakože nemusí nikam chodit, jen budou sedět hezky u notebooku a poslouchat úču... Luxus.

Čištění koberců s.r.o. :D

24. srpna 2011 v 21:28 | Raspberry |  Píšu...
Tumblr_llcixbgbcq1qat2q2o1_400_large

Dneska byl zas úplně strašný pařák... Vůbec se mi nechtělo nic dělat, ale ven jsem musela, protože se dneska čistily koberce a sedačka. Tak jsem si aspoň udělala dalšího kofoláčka - tentokrát se mi povedl... :D No a pak jsem se šla podívat, jak to jde s čištěním. Jako fakt zajímavě. V kuchyni dvě křesla, kytky, židle, ovladač od TV... Prostě strašný bordel. Při návratu do chodby jsem uklouzla a rozřízla si prst na noze o hranu kachličky. :/ Auuu. Můžu být ráda, že mi to nestrhlo nehet.

Tumblr_lqg4k6zjp41qer8hao1_500_large

Teď jsem se nějakým zázračným způsobem dostala přes kuchyň na PC, sice s fíkusem a odpadkovým košem vedle mě na stole, ale přece. Už to musím do zítřka vydržet, no.

Zítra se uvidím s kámoškou, co jsem o ní psala tady a jsem zvědavá, jak to vyřešíme... Uff, myslete na mě.

Jak se krotí krokodýli (2006)

23. srpna 2011 v 21:15 | Raspberry |  Filmy

ŽÁNR: Rodinný / Komedie | ZEMĚ: ČR | DÉLKA: 112 minut | REŽIE: Marie Poledňáková

Tatínek Luboš, který pracuje v Alpách jako záchranář, přijíždí domů do Prahy mnohem dřív, než původně slíbil. Jeho osmiletá dcera Amálka je nadšena, a tak odmítne jet na školu v přírodě, aby si užila tatínka. Luboš se vypraví do školy, aby Amálku omluvil, ale dopadne to tak, že nakonec jede do Vysokých Tater s celou třídou jako zdravotní doprovod. Své manželce Anně slíbí, že je to jen na pár dní, ať tedy odjede na chalupu, kam za ní určitě přijede. Řetězec náhod a nedorozumění tomu však zabrání - hodně tomu napomůže Amálka, ale také svérázný děda Pepík a syn Vašek se svou dobrodružnou povahou, do hry vstupuje i atraktivní učitelka Alice, rodina Koudelkových a jejich syn Vítek, dědova sousedka Bobulová, vesnická zrzavá kráska Julča a profesorka Kája se svým smyslem pro matematiku i východní meditaci.MOJE HODNOCENÍ
Jak ráda jsem se na to dívala, když jsem byla malá! Po dlouhé době jsem si Krokodýly pustila znovu a bylo to přesně to, co od rodinné komedie čekáte.
Jak se krotí krokodýli nesmíte brát jako pokračování filmů Jak dostat tatínka do polepšovny nebo Jak vytrhnout velrybě stoličku ale jako samostatný film, nenavazující na ty předešlé. A to bez ohledu na to, že se tu hlavní postavy jmenují stejně jako ve starších snímcích. Vždyť Krokodýli jsou úplně odlišní, s jinými představiteli a z jiné doby.
Děj tak nějak plyne a nikam se nedostane. Vlastně to celé nemá pořádnou dějovou linii, jde tu v podstatě jen o prázdné tlachání o mezilidských vztazích. Ale i tak mě film hodně bavil, líbily se mi především postavy Pepíka a Bobulové. Paní Holubová svou roli zahrála skvěle. Příliš mě nenadchl Dan Nekonečný, myslím si, že jeho postava tam vůbec nepasovala a nepovažuji ho za herce.
Občas mne pobavila i nějaká ta hláška (třeba "Nič pre mamuty." nebo "Nečum jí na ty kozy, když s tebou mluvím!") a samozřejmě nechyběla hromada vtipných scének.
Byla jsem s Krokodýly spokojená před několika lety a jsem i dnes po opětovném zhlédnutí.

Zajímavosti:
✿ Aby se ušetřilo, štáb s herci cestovali do Tater, kde se natočily první záběry, vlakem.
✿ Na začátku natáčení dětem představili Miroslava Etzlera jako Luboše, tedy pod jménem postavy z filmu, aby si jej při natáčení nepletli.


Vzpomínky...

23. srpna 2011 v 14:12 | Raspberry |  Píšu...
Tumblr_l6x59kgfrd1qbj0beo1_500_large

Ty jo, teď mám takové zvláštní pocity, protože jsem si opět stáhla GTA San Andreas a to mi vrátilo několik vzpomínek na loňský první víkend po prázdninách. Já vím, je to divné... No, byla to neděle nebo tak nějak a zrovna jsme čistili sedačku takovým tím vysavačem, co vymývá špínu. A pak jsem šla hrát GTA a přitom mluvila s kámoškou na skype. Jo, s tou, o které začínám pochybovat. S tou, která mě nechápe...

Takže mám mírně depresivní náladu. A když mám depresivní náladu, vzpomínám. Poslední dobou hlavně na ni. Už nic není jako dřív. Sice se snažíme vidět se co nejčastěji, ale už to nejde...

Tumblr_lpmd12pdqq1qj6l9so1_500_large

Co byste dělali v mé situaci? Kdybyste měli kámošku, kterou znáte skoro 10 let, která má hafo dalších kamarádek a všem tvrdí, že jsou BFF? (To se potom fakt blbě čtou ty komentáře na jejich zdi "Dneska s tebou upe nej den musíme zopááknout!! ♥ jsi upe nej kamíí... jako sestry! muck!" Ehm.) Která vám popřeje k svátku, ale nevšímá si vás, když je kolem někdo "lepší"? Co mám sakra dělat? Mám pocit, že to nemá cenu. Možná někdy konečně pochopí, že "nejlepší kamarádka" není každá…

Mancini14 a jeho parodie

22. srpna 2011 v 12:20 | Raspberry |  Na téma
(zdroj fotky: tady)

Jednoho krásného dne si založil účet na youtube a za ty cca dva roky má na kontě několik zábavných videí a parodií. Může se chlubit 4 406 887 celkovými zhlédnutími jeho výtvorů a 4916 odběrately. Tyto čísla každým dnem rostou o tisíce. :) Řeč je o borcovi Mancini14!

To ovšem není vše. Jeho další úspěchy na youtube?

#48 - S nejvíce odběrateli (časově neomezeno)
#11 - S nejvíce odběrateli (časově neomezeno) - Hudebníci
#2 - S nejvíce odběrateli (Tento měsíc)
#1 - S nejvíce odběrateli (Tento měsíc) - Hudebníci
#5 - S nejvíce odběrateli (tento týden)
#1 - S nejvíce odběrateli (tento týden) - Hudebníci

Na jeho 17 let docela dost, co?

FACEBOOK RAP CREW
Možná znáte, protože tohle je nejnovější (4.8.2011). Za ten necelý měsíc video zhlédlo 211 144 lidí. Wow....
HonzíCzech Lacoste Intelektuál mi připomíná jednoho spolužáka, ale to je detail. :DJUSTIN BIEBER DOSTAL PADÁKA
Přidáno 9.07.2010. A počet zhlédnutí? Neuvěřitelných 1 331 113!!
"Byla to vážně kus, měl jsem fakt dobřej vkus - ále potom ji přejel au-to-bus!!Joou!" :D
Po Facebook Rap Crew moje nejoblíbenější.LADY GAGA vs. MANCINI - JAK SE (NE)STÁT MILIONÁŘEM
"Haló haló, ty vole, co potřebuješ..." :D
Na svět vypuštěno 29.04.2010 a od té doby krásných 777 193 zhlédnutí. :)
Tohle je taky dost dobré, nasmála jsem se.ŘIŤMUS - ZADKOM*DKY
České znění připravila tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 1996. :D Tady se mi líbí jen začátek s Evženem, jinak dost přitažené za vlasy. Ovšem vše, co souvisí s Rytmusem, má závratné počty zhlédnutí a tohle není výjimkou. Jeej, 1 615 464 za pouhých šest měsíců. :))DEMENT z GHETTA feat. TAMPON - ŠPEKOUNI PRYČ
"To je Drahomíra, má obrovskýho kníra..." :D
Dost dobré. :D Parodie na Davida Guettu a Akona - Sexy Bitch. Světlo spatřilo 30.10.2010 a má na kontě 468 153 zhlédnutí.


10 důvodů, proč si pustit Mancini14
1. Vždycky vám spraví náladu, ať už vás nasral kdokoliv. :D
2. Budete se smát. Hodně.
3. Zapomenete na okolní svět.
4. Celý den se pak budete usmívat.
5. Když budete smutní a vzpomenete si na nějakou hlášku z videí Manciniho, negativní myšlenky zmizí.
6. Pokud si ho pustíte hned po probuzení, skvěle vás to nastartuje. :D
7. O přestávkách ve škole zaručeně pobaví. Jen pozor na učitele...
8. Jestli posloucháte při uklízení, úklid půjde sám. :))
9. Vhodné, když se nudíte s kámoškou.
10. Už mě nic nenapadá. :D Poslouchejte ho, protože... je prostě borec. :D

Co si o něm myslíte vy?

DIY || Kofoláček (voodoo panenka) - návod a fotky s postupem

19. srpna 2011 v 19:15 | Raspberry |  Vyrob si
Včera jsem byla celý den venku, na PC jsem se dostala až večer a na blog už jsem fakt neměla náladu. Alespoň mám pro vás podrobně sepsaný návod, ke kterému jsem také nafotila jednotlivé kroky postupu.

MATERIÁL:
dva drátky ohnuté napůl do tvaru obloučku
bavlnky/vlnky (klidně obojí)
nůžky
noviny
knoflíky, korálkyPOSTUP:
Vezměte oba ohnuté drátky a uprostřed je svažte dohromady bavlnkou. Bavlnku zatím neodstřihujte! Potom vytrhněte z novin jednu stránku a zmačkejte ji do tvaru kuličky. Nemuste použít celou stránku, někdy stačí půlka - záleží na tom, jak velikou hlavičku chcete mít. Novinovou kuličku přidržujte u oblého konce drátků a začněte omotávat bavlnkou. (obrázek č. 1) Motejte tak dlouho, dokud jsou vidět noviny (obr. č. 2). Pokud už nejsou noviny vidět, můžete se vrhnout na vytváření zbytku. Nejlepší je začít motat tělo, přejít na nohy a pak dodělat ruce (obr. č. 3).

Tip: jednotlivé otáčky dělejte těsně vedle sebe, bude to vypadat lépe.

Hotovo? Teď můžete odstřihnout bavlnku. Pokud chcete, dodělejte oblečení či jiné doplňky. Já jsem to nechala tak. Až bude kofoláček podle vašich představ, ustřihněte konce drátků, které zůstaly neobmotané.

Co by to bylo za kofoláčka bez očí? Přišijte na hlavu knoflíky. Jestliže se vám nechce šít, můžete je přilepit lepidlem.
Taky můžete přišít pusu. Myslím, že by šla nakreslit fixem, je to na vás.

Tip: pokud použijete dva knoflíky jiné barvy a velikosti (viz foto níže), bude váš kofoláček vypadat originálně.

A na ukázku můj první kofoláček. :) Já vím, je křivý, ale napoprvé super.


Vyrobíte si taky svého kofoláčka? :)


Sirotčinec || The Orphanage (2007)

17. srpna 2011 v 11:10 | Raspberry |  Filmy

ŽÁNR: Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller | ZEMĚ: Španělsko, Mexiko | DÉLKA: 106 minut | REŽIE: Juan A. Bayona

"I mrtvé děti si chtějí hrát."

Laura strávila nejšťastnější roky svého dětství v sirotčinci na mořském pobřeží, spolu s vychovateli a spolubydlícími, kteří ji milovali jako vlastní sestru. Po 30 letech se spolu s manželem Carlosem a jejich synem Simonem vrací na toto místo. Chce si splnit svůj sen, zrekonstruovat a znovu otevřít opuštěný sirotčinec jako domov pro postižené děti. Nové záhadné prostředí vzbudí v sedmiletém Simonovi představivost a v chlapcově mysli se začínají spřádat fantazijní představy. S blížícím se dnem otevření nového domova narůstá napětí v rodině. Carlos začíná být skeptický a nevěří Simonová představám. Laura se však pomalu přesvědčuje, že něco tajemné a strašidelné se nachází ve starém domě, něco čekající na vhodnou příležitost způsobit hrůzostrašnou tragédie jejich rodině.


MOJE HODNOCENÍ
Tento film jsem si pustila s nevelkým očekáváním, protože téma sirotčinec, strašící děti nebo dům, z něhož se postupně vyklube děsivé místo plné bubáků, se vyskytuje v každém druhém hororu. Upřímně, myslela jsem si, že mě nic originálního nečeká. Nemohla jsem se však mýlit více, celý film byl pro mne ohromným zážitkem.
Kdybych se na něj dívala v noci, asi bych se pak bála jít na záchod. :D Ve snímku vás překvapí velmi přesvědčivé lekačky tam, kde je nejmíň čekáte, zajímavý děj, úžasný konec a dechberoucí POINTA! Hororů se smysluplným rozuzlením není mnoho, avšak Sirotčinec se mezi ně právoplatně zařadí. A zařadí se rovněž do seznamu nejlepších filmů, které jsem za svých skromných 13 let viděla.

Zajímavosti:
✿ Film si odbyl premiéru na festivalu v Cannes, kde se mu poté dostalo desetiminutového "standing ovation".
✿ O roli Simona se ucházelo více než 400 dětí.
✿ Snímek, stejně jako např. Faunův labyrint, produkoval Gullermo del Toro.


Návod || Jak se naučit moonwalk + VIDEO

12. srpna 2011 v 12:42 | Raspberry |  Rady a tipy
Máte rádi Michaela Jacksona? Nebo se prostě jen nudíte s kamarákou? Zkuste se naučit moonwalk!


Hlasy mrtvých || Voices (2008)

10. srpna 2011 v 10:09 | Raspberry |  Filmy
ŽÁNR: Drama / Mysteriózní / Thriller | ZEMĚ: Kanada, USA | DÉLKA: 86 min | REŽIE: Don Terry

Příběh ženy, která dokázala navázat kontakt s lidmi ze záhrobí, kteří ještě neodešli na onen svět. Na otevření muzea vlaků upadne Ellie do bezvědomí. Přitom se dostane do neznámého prostoru, kde se mluví s neznámými lidmi. Zjistí, že získala schopnost mluvit s duchy lidí, které jiní nevidí a neslyší. Je médium, které dokáže dát hlas těm, kteří se ještě chtějí, nebo potřebují spojit se svými blízkými.

MOJE HODNOCENÍ
Seriously, ještě jsem se u žádného filmu nenudila tak moc, abych si začala kreslit. Snímek Hlasy mrtvých to dokázal. Samotný námět není vůbec špatný, avšak zpracování bylo otřesné. Nezajímavé, uspávací, hlavní postava Ellie působila tak nějak divně a aby toho nebylo málo, pobíhala kolem ní velice nesympatická mrtvola. :D Vleklo se to a vleklo, sem tam proběhlo pár extrémně nepovedených pokusů o lekačky a potom to naštěstí skončilo. Nuda, neskutečná nuda!


NÁVOD || Jak smazat účet na Facebooku

9. srpna 2011 v 17:03 | Raspberry |  Rady a tipy

V nabídce nastavení této sociální sítě můžete najít pouze deaktivaci profilu. V tomto případě zůstanou data uložena i nadále, přestože se váš profil stane neviditelným pro ostatní uživatele. Jestliže se poté se stejným e-mailem opět zaregistrujete, načte se původní profil.

Pokud se ale rozhodnete Facebook nadobro opustit a "zamést" tak za sebou stopy, musíte odstranit svůj profil úplně a taková možnost opravdu existuje. Tento odkaz smaže váš facebookový profil natrvalo:


Po kliknutí na odkaz výše se zobrazí dialog pro možnost trvalého odstranění účtu, u kterého jste právě přihlášeni. Při potvrzení budete vyzváni k zadání hesla. Následně musíte počkat 14 dnů a poté se účet definitivně ztratí. Čtrnáctidenní doba je ochranou k tomu, kdybyste si svůj čin náhodou rozmysleli. Stačí se během této doby jen přihlásit ke svému účtu a k jeho odstranění již nedojde.


Po zadání hesla a ověřovacího kódu se objeví tabulka s textem "Váš účet byl deaktivován a bude natrvalo odstraněn během 14 dní. Pokud se během příštích 14 dní znovu přihlásíte, budete mít možnost tuto žádost zrušit.".

DIY || Žebřík pro hlodavce

8. srpna 2011 v 14:15 | Raspberry |  Vyrob si
Tak jsem se pro jednou zase nudila a začala něco kutit, vznikl z toho žebřík pro hlodavce, ale myslím že by se to dalo použít třeba i pro menší papoušky. :)

MATERIÁL:
2 silnější klacky
několik menších klacků (může být jeden dlouhý, který si nařežete na menší)
tužku
provázek
nůž/nůžky
smirkový papír