Jak se krotí krokodýli (2006)

23. srpna 2011 v 21:15 | Raspberry |  Filmy

ŽÁNR: Rodinný / Komedie | ZEMĚ: ČR | DÉLKA: 112 minut | REŽIE: Marie Poledňáková

Tatínek Luboš, který pracuje v Alpách jako záchranář, přijíždí domů do Prahy mnohem dřív, než původně slíbil. Jeho osmiletá dcera Amálka je nadšena, a tak odmítne jet na školu v přírodě, aby si užila tatínka. Luboš se vypraví do školy, aby Amálku omluvil, ale dopadne to tak, že nakonec jede do Vysokých Tater s celou třídou jako zdravotní doprovod. Své manželce Anně slíbí, že je to jen na pár dní, ať tedy odjede na chalupu, kam za ní určitě přijede. Řetězec náhod a nedorozumění tomu však zabrání - hodně tomu napomůže Amálka, ale také svérázný děda Pepík a syn Vašek se svou dobrodružnou povahou, do hry vstupuje i atraktivní učitelka Alice, rodina Koudelkových a jejich syn Vítek, dědova sousedka Bobulová, vesnická zrzavá kráska Julča a profesorka Kája se svým smyslem pro matematiku i východní meditaci.MOJE HODNOCENÍ
Jak ráda jsem se na to dívala, když jsem byla malá! Po dlouhé době jsem si Krokodýly pustila znovu a bylo to přesně to, co od rodinné komedie čekáte.
Jak se krotí krokodýli nesmíte brát jako pokračování filmů Jak dostat tatínka do polepšovny nebo Jak vytrhnout velrybě stoličku ale jako samostatný film, nenavazující na ty předešlé. A to bez ohledu na to, že se tu hlavní postavy jmenují stejně jako ve starších snímcích. Vždyť Krokodýli jsou úplně odlišní, s jinými představiteli a z jiné doby.
Děj tak nějak plyne a nikam se nedostane. Vlastně to celé nemá pořádnou dějovou linii, jde tu v podstatě jen o prázdné tlachání o mezilidských vztazích. Ale i tak mě film hodně bavil, líbily se mi především postavy Pepíka a Bobulové. Paní Holubová svou roli zahrála skvěle. Příliš mě nenadchl Dan Nekonečný, myslím si, že jeho postava tam vůbec nepasovala a nepovažuji ho za herce.
Občas mne pobavila i nějaká ta hláška (třeba "Nič pre mamuty." nebo "Nečum jí na ty kozy, když s tebou mluvím!") a samozřejmě nechyběla hromada vtipných scének.
Byla jsem s Krokodýly spokojená před několika lety a jsem i dnes po opětovném zhlédnutí.

Zajímavosti:
✿ Aby se ušetřilo, štáb s herci cestovali do Tater, kde se natočily první záběry, vlakem.
✿ Na začátku natáčení dětem představili Miroslava Etzlera jako Luboše, tedy pod jménem postavy z filmu, aby si jej při natáčení nepletli.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Elí Horácová =o* Elí Horácová =o* | E-mail | Web | 24. srpna 2011 v 8:06 | Reagovat

Ahoj affs..:)) hELED řekla si že nemužeš najít na tý stránce kde zjistit své scene jméno já tam dala blbej odkaz promin...tady ho máš ;)) http://rumandmonkey.com/widgets/toys/namegen/take.php?id=11078

2 Nikol..** Nikol..** | 25. srpna 2011 v 17:58 | Reagovat

Mě se spíš líbí Raftáci ten malej kluk mě tam vždycky dorazí!! :DD tohle sem myslím ani neviděla celý! :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.