Sirotčinec || The Orphanage (2007)

17. srpna 2011 v 11:10 | Raspberry |  Filmy

ŽÁNR: Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller | ZEMĚ: Španělsko, Mexiko | DÉLKA: 106 minut | REŽIE: Juan A. Bayona

"I mrtvé děti si chtějí hrát."

Laura strávila nejšťastnější roky svého dětství v sirotčinci na mořském pobřeží, spolu s vychovateli a spolubydlícími, kteří ji milovali jako vlastní sestru. Po 30 letech se spolu s manželem Carlosem a jejich synem Simonem vrací na toto místo. Chce si splnit svůj sen, zrekonstruovat a znovu otevřít opuštěný sirotčinec jako domov pro postižené děti. Nové záhadné prostředí vzbudí v sedmiletém Simonovi představivost a v chlapcově mysli se začínají spřádat fantazijní představy. S blížícím se dnem otevření nového domova narůstá napětí v rodině. Carlos začíná být skeptický a nevěří Simonová představám. Laura se však pomalu přesvědčuje, že něco tajemné a strašidelné se nachází ve starém domě, něco čekající na vhodnou příležitost způsobit hrůzostrašnou tragédie jejich rodině.


MOJE HODNOCENÍ
Tento film jsem si pustila s nevelkým očekáváním, protože téma sirotčinec, strašící děti nebo dům, z něhož se postupně vyklube děsivé místo plné bubáků, se vyskytuje v každém druhém hororu. Upřímně, myslela jsem si, že mě nic originálního nečeká. Nemohla jsem se však mýlit více, celý film byl pro mne ohromným zážitkem.
Kdybych se na něj dívala v noci, asi bych se pak bála jít na záchod. :D Ve snímku vás překvapí velmi přesvědčivé lekačky tam, kde je nejmíň čekáte, zajímavý děj, úžasný konec a dechberoucí POINTA! Hororů se smysluplným rozuzlením není mnoho, avšak Sirotčinec se mezi ně právoplatně zařadí. A zařadí se rovněž do seznamu nejlepších filmů, které jsem za svých skromných 13 let viděla.

Zajímavosti:
✿ Film si odbyl premiéru na festivalu v Cannes, kde se mu poté dostalo desetiminutového "standing ovation".
✿ O roli Simona se ucházelo více než 400 dětí.
✿ Snímek, stejně jako např. Faunův labyrint, produkoval Gullermo del Toro.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Máš rád(a) horory?

Ano.
Ne.

Komentáře

1 Nikol..** Nikol..** | 22. srpna 2011 v 10:59 | Reagovat

Ou..:) já na Horory nekoukám já bych se asi podělala strachy :DD

Jinak chtěla sem bílý nebo červený ale ty neměli :DD ale už si zvykám prostě to jakou barvu chci nebo jakej dárek chci tak ten prostě nemaj vždycky jinou barvu než chci :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.