Prosinec 2011

PF 2012

31. prosince 2011 v 22:16 | Raspberry |  Píšu...
No, takže letošní Silvestr stojí za nic, protože kámoška odjela někam do řiti a to, že jsme se na něčem domlouvaly, ji asi nějak netrápí. Takže skvělé... O půlnoci asi na ohňostroj na náměstí kašlu, protože se mi nechce vycházet ven. :D
A tady je něco pro moje Affs, jakože PF. Ať se vám daří i v roce 2012.


Není čas...

25. prosince 2011 v 21:16 | Raspberry |  Píšu...
Ahoj! :)
Jen jsem vám chtěla říct, že teď nebudu přidávat žádné články (pokud ano, budou přednastavné) kvůli Vánocům a tak, protože nemám čas na PC, pořád někam jezdíme za rodinou nebo rodina za námi.

Není to pozastavení, budu obíhat oblíbené blogy, i když méně často. Snad to chápete.

Pěkné Vánoce všem.

Decorate your room || 2. díl

20. prosince 2011 v 17:40 | Raspberry |  Rady a tipy
1. díl ZDE

SEDACÍ PYTLE

Pokud mátě malý pokoj a místo například na sedačku v něm chybí, pytle na sezení představují nejlepší variantu náhrady. Prodávají se v různých velikostech i barvách. Já jsem svůj pytel dostala předčasně k Vánocům, nejdřív jsem ho ani nechtěla, ale musím říct, že mě hodně překvapil a už bych se bez něj asi neobešla, protože na něm sedím při koukání na TV nebo při čtení a taky se na něm dobře relaxuje a odpočívá. Bratránkovi se můj pytel (to znělo divně :D) zalíbil tak moc, že si ho přeje pod stromeček také.

Při nákupu sedacího pytle si dejte pozor na kvalitu a pevnost obalu, ve kterém jsou vycpávky (polystyrenové kuličky) - určitě byste je nechtěli mít rozsypané po pokoji, to mi věřte. :D Také zkontrolujte, jaké je zapínání obalu. Pokud máte na výběr, rozhodně dejte přednost suchému zipu, pod kterým je ještě našitý i normální zip. Jedině tak nabyjete jistoty, že kuličky zůstanou uvnitř pytle. Samozřejmě nejlépe uděláte, když místo nákupu na internetu vyrazíte přímo do obchodu vyzkoušet, jaká velikost vám vyhovuje, a dáte pozor na věci, které jsem vypisovala výše v tomto odstavci. Nebojte se zeptat prodejce, určitě vám poradí v nejasnostech.

Osobně mohu doporučit značku Jabba, odsud mám svůj pytel já a jsem 100% spokojená.

Fatboy Jeans + MP3 zdarma ! NOVINKA

Konečně změna.

19. prosince 2011 v 19:30 | Raspberry |  Píšu...
Tak jsem nastavila nový zimní design, je od Maybelline a moc se mi líbí. Ten starý s tou kočkou byl děsný.

Jinak dneska ve škole to bylo strašné. Kámoška je zase nemocná, tak přežívám sama. :D A učitelky serou na Vánoce a na poslední chvíli před volnem píšeme samé testy... ("Napíšeme si "malý testíček" na zopakování, po Vánocích byste to všechno zapomněli.") Prostě děs, no. Máte to taky tak, nebo chodím na tak debilní školu jenom já?

FOTO: Tornádo.

17. prosince 2011 v 20:40 | Raspberry |  Photos
Včera odpoledne byla vichřice a když jsem se podívala z okna, uviděla jsem to, co jsem fakt nečekala - tornádo. Samozřejmě to nebylo tornádo, jen mraky, které se díky tomu větru rozmazaly. Musela jsem to vyfotit, protože takový přírodní úkaz se nevidí každý den, že. :D

Prozrazení (Sam Hayes)

16. prosince 2011 v 17:32 | Raspberry |  Knížky

Autor: Sam Hayes
Počet stran: 400
Nakladatelství: Knižní klub
Originálná název: Tell-Tale

Nina Kennedyová, šťastně vdaná matka patnáctileté Josie, slaví úspěchy v životě i v povolání. Skrývá však tajemství z minulosti a po sérii podivných nehod se začnou naplňovat její nejhorší noční můry… Ava Atwoodová, osmiletá holčička, se po matčině smrti octla v dětském domově, kde vládne atmosféra strachu a děti skrývají hrůzná tajemství. Poté co dojde k tragédii, Ava najde odvahu a vše prozradí. Musí však nést následky… Frankie Gerrardová nastupuje jako asistentka do dívčí internátní školy, která sídlí v budově bývalého dětského domova. Frankie se zde před někým skrývá. Až když se seznámí s učitelem historie Adamem a odhalí jeho spojení s minulostí a tímto místem, začne pravda vycházet na povrch a příběhy tří žen se dramaticky propojí.UKÁZKA
Otřela jsem si z obličeje slzy. Na tvářích mi zůstaly černé šmouhy. Zuřivě jsem kolem sebe metala hlínu, strhávala ji z jejího obličeje, odhalovala jsem hruď, krk a nakonec špinavé prameny dětských vlásků. Měla je sepnuté sponkou ve tvaru jahody - tyhle sponky nosila pořád. Moje slzy padaly na její obličej. Pod blátivou maskou se skrývala sněhobílá pokožka. Spala s dokořán otevřenýma očima, plnýma špíny.
Zatřásla jsem s ní. Políbila jsem ji. Otřela jsem jí krev z hrudi svým pyžamem.
Byla pryč. Vzali mi ji. Byla mrtvá.

OBÁLKY
Ujde, nicméně mi zajímavější připadá s holčičkou s lízátkem.

Zahraniční obálky:


MOJE HODNOCENÍ
Kniha Prozrazení mě úplně dostala. Na pointu se dá přijít kolem té 260. stránky, kdy si říkáte: "Tak počkat, co se to tady děje?!". Ovšem jestli jste natvrdlí jako já, na pointu přijdete o sto stránek později se slovy: "Ahaaa!" :D Ne, opravdu. Když jsem jsem odhalila pointu, když přišel šokující zvrat a když jsem to konečně celé pochopila, vyrazilo mi to dech.


Ještě než umřu (Jenny Downham)

10. prosince 2011 v 11:24 | Raspberry |  Knížky
Autor: Jenny Downham
Počet stran: 244
Originál: Before I Die
Nakladatelství: Eroika

Sedmnáctiletá Tessa má stejné pocity, touhy a plány jako její vrstevníci. Na jejich uskutečnění má ovšem podstatně méně času. Trpí leukémií v pokročilém stadiu a v takovém rozsahu, že není možná žádná další léčba. Tessa se smiřuje s neodvratným osudem svérázným způsobem: sepíše si seznam věcí, které by ještě chtěla stihnout, dokázat, zažít, a pokud jí zdravotní stav dovolí, pustí se bezhlavě do jejich plnění. Hluboká a pochopitelná lidská touha chovat se někdy jinak, než je běžné, porušit zákony, prožít skutečné dobrodružství, bláznivě se zamilovat, uniknout ze všednosti a konvencí se v kulisách umírání a omezeného času mění v napínavý a překotný boj o holé přežití, o samu podstatu lidské existence. Intenzivní příběh odkrývající pozadí zamotaných rodinných vztahů, skrytých bolestí, příběh o rodičovské, sourozenecké a partnerské lásce, příběh o smíření a pomíjivosti všedních problémů promlouvá svou neúprosností, nesentimentalitou a jednoduchostí ke všem generacím čtenářů.


POSTAVY:
Nejčastěji se zde vyskytují postavy Tessa, Zoey a Adam.
Tessa - představuje hlavní hrdinku této knížky. Není příliš sebevědomá, se svým otcem nevychází zrovna nejlépe a je znechucená svým životem, dokud nezačne plnit jednotlivé položky ze seznamu.
Její nejlepší kamarádce Zoey naopak sebevědomí nechybí, je krásná, vypadá starší, než ve skutečnosti je.
Tessin přítel Adam se stará o svou matku a chová se na svůj věk velmi vyspěle.

OBÁLKA:
Líbí se mi převažující bílá barva, která působí pochmurně, jako by dávala najevo přítomnost smrti v knize.

Zahraniční obálky:


OBLÍBENÉ CITÁTY:
"Every seven years our bodies change, every cell. Every seven years, we disappear."
"Will I still be your brother when you're dead?"
"I wish I had a boyfriend. I wish he lived in the wardrobe on a coat hanger. Whenever I wanted, I could get him out and he'd look at me the way boys do in films, as if I'm beautiful."

MOJE HODNOCENÍ:
Přestože Tessa trpěla vážnou nemocí a kniha byla spíše smutná a emotivní, autorka nešetřila s černým humorem. Po dočtení si také mnoho lidí uvědomí, že vše, co v životě máme, nelze brát jako samozřejmost. Možná si začnete více vážít obyčejných věcí. :)

Dlouho mne žádná knížka nedostala jako tato. Přečetla jsem ji v průběhu jednoho dne, vtáhla mě do děje a nepustila. Zároveň jsem ji ale nechtěla dočíst do konce, protože Tessa byla tak úžasná, že jsem ji prostě nechtěla nechat umřít... Při posledních pár větách jsem se málem rozplakala, jak to všechno bylo smutné.

Možná právě díky odlišnosti od ostatních knih se dočkala filmového zpracování. Film se jmenuje Teď a tady (Now is good), hlavní roli obsadila Dakota Fanning a v kinech se objevil v roce 2012.


FOTO: Co jsem dostala na Mikuláše.

9. prosince 2011 v 18:33 | Raspberry |  Píšu...
V úterý večer jsem dostala "Mikuláše", dárečky vám teď ukážu. :)

1000. Wow.

5. prosince 2011 v 17:42 | Raspberry |  Píšu...
Právě teď jsem strašně nadšená, protože...


...můj blog navštívilo 1000 lidí! Tolik jsem ještě na žádném blogu neměla (ani se nedivím :D), chápete? Proto tolik radosti. Na tom toplistu to vypadá nic moc, ale kdybyste vedle sebe seřadili 1000 lidí, to už je docela husté.

DĚKUJU!

Justin Bieber: Never Say Never (2011)

3. prosince 2011 v 15:37 | Raspberry |  Filmy

Justin Bieber: Never Say Never


ŽÁNR: Dokumentární / Hudební | ZEMĚ: USA, 2011 | DÉLKA: 105 minut | REŽIE: Jon Chu

Ten, který vyprodal za 22 minut Madison Square Garden...

Jak se mladý kluk z malého kanadského města dokázal vyšplhat až na špičku nejslavnější arény světa Madison Square Garden? Slovy matky, prarodičů, manažera apod. se dozvíme, jak se Justin už od útlého věku věnoval hudbě, jak se seznámili s manažerem Scooterem Brownem a jak se stal slavným. Snímek je doprovázen setřihy z Justinových koncertů během turné "My world tour". Podle zpěvákových slov by nás měl film inspirovat ke splnění svých snů, protože jak už samotný název filmu říká: Never say never...

Neskutečné "štěstí".

2. prosince 2011 v 22:17 | Raspberry |  Píšu...
Tumblr_luje9dbvw01r0r7ufo1_500_large
Poslední dobou tak jako přemýšlím, proč zrovna já mám takovou smůlu... Komu z vás se někdy stalo, že když jste si ve školní

šatně pokládali batoh, tak se vám přitom rozepla podprsenka?:D Bože, takový trapas! Doufám, že to nikdo neviděl, hned potom jsem nenápadně zdrhla na záchody si ji zapnout. :D Mám nemožný život...