Únor 2012

Nadpis.

28. února 2012 v 21:25 | Raspberry |  Píšu...

Já vím, jsem úplně nemožná. Slibuju nový design a pak se mi nechce ho nastavovat. :D Tak možná zítra.
Ve škole to je teď hrozné. Ještě před týdnem jsem si myslela, že už ani nejsme tak rozhádaní - a teď? Je to snad ještě horší. Ale co, ještě rok a půl a pak už třeba nikoho z nich neuvidím. (No, možná dvě vyjímky by mi chyběly.)
Jinak mám kašel. Od minulého týdne se to zhoršilo, ale i tak chodím do školy. V ajině jsem se začala úplně dusit a úča že "Běž na chodbu, jestli potebuješ." :D Ale bylo to strašné, myslela jsem, že se tam udusím.

Designy.

24. února 2012 v 12:59 | Raspberry |  Blog
Rozhodla jsem se udělat si seznam všech designů, které jsem tady měla už od začátku. :)

Úplně první design tohoto blogu. Nesmějte se. :D Dělala jsem ho sama, popisky nevím, kdo vyrobil. Byl takový improvizační a nastavený jenom na pár dní, než jsem se rozkoukala.


Tento si už asi pamatuje víc lidí. Dělala jsem ho taky já a strašně se mi líbil, tak jsem ho tu nechala asi 3 měsíce.

Samozřejmě jsem ho nedělala já. :D Je od Maybelline. Měla jsem ho od prosince do února. Šíleně se mi líbí, ale teď je čas na změnu. :)Ochutnávka ze zkušebního blogu, jak bude vypadat nový design. Dělala jsem ho celý sama a to i popisky, ty jsou vyrobené v gimpu. Design nastavím v nejbliží době. (Až se mi bude chtít. :D)

Modrá je barva nočních děsů (Laurie Faria Stolarz)

24. února 2012 v 10:08 | Raspberry |  Knížky

Autor: Laurie Faria Stolarz
Počet stran: 200
Originál: Blue Is For Nightmares
Nakladatelství: Albatros

Stacey se začnou zdát děsivé sny. Není to poprvé a o to větší strach Stacey má. Teď jde o její nejlepší kamarádku a spolubydlící, všemi kluky obdivovanou a krásnou Dreu. Stacey si je jistá, že jí hrozí nebezpečí, protože v jejích snech se objevují symboly smrti.

Ve strhujícím příběhu, ve kterém jde o přátelství, důvěru, ale hlavně o život, se Stacey vyrovnává se svým dědictvím čar a kouzel a rozplétá složitou síť tajemství svých nejbližších.

MOJE HODNOCENÍ
Knihu jsem poprvé četla ve věku kolem jedenácti let. Už v té době se mi strašně zalíbila, takže jsem ji četla již několikrát. Logicky je nejlepší, když ji čtete úplně poprvé a nevíte, kdo je opravdu tím záporákem.

Modrá je barva nočních děsů se četla skoro sama. Autorka se nezdržovala se zdlouhavým vysvětlováním děje a osudem každičké postavy, co se v příběhu mihne.

Líbilo se mi, že se autorka opírala o kouzla, která ve skutečnosti zná. To znamená, že si je "nevycucá z prstu", zápletky neřeší nově objeveným kouzlem, o kterém v příběhu nikdy dřív nepadla řeč. Také se můžete dozvědět, jak připravit uklidňující koupel, aby se vám zdály věštěcké sny.

Jelikož v této sérii je pět knih, nejspíš očekáváte, že konec bude lákat k přečtení právě druhého dílu. Což se ale nestane. Závěr je otevřený, bez křečí, nastane příjemná atmosféra, takže v tu chvíli opadne napětí a strach, které nás provázelo celou knihou.


Další díly:
Bílá je barva kouzel
Stříbrná je barva tajemství
Červená je barva vzpomínek
Černá je barva začátků


Prodloužený víkend.

22. února 2012 v 21:48 | Raspberry |  Píšu...
Nebyla jsem dneska ve škole, jsem "těžce nemocná". :D Včera mě šíleně bolelo v krku a myslela jsem si, že to bude angína, ale nakonec z toho je jenom kašel. Zítra mě mamka nechá doma a pak je pátek, takže je zbytečné obtěžovat se chozením do školy jeden den, ne..? Vypadá to na prodloužený víkend… :D

A děkuju za 2000. :)


Harich, Harich, Harich.

20. února 2012 v 21:08 | Raspberry |  Píšu...
Tumblr_lxhsq9mpix1qciq9yo1_500_large

Ten ples byl úžasný. :) V pátek jsem přišla po půl druhé domů a začala nestíhat, protože to mělo začít v pět. Nakonec jsem stihla všechno. (A taťka mi žehlil vlasy. :D)
Autem jsme přijeli k M. a taťka nás teda dovezl až ke škole, tam jsme s M. čekaly i s ostatníma holkama, až nás pustí dovnitř. A pak se pařilo. :D Byl to fakt fajný večer (i přes to, jak máme teď rozhádanou třídu) a jsem ráda, že naše škola něco takového pořádá.
O víkendu Harich natáčel už další klip. Když jsem viděla ty fotky… No prostě strašně závidím těm holkám, co s ním byly v bazénu! :D


Volleyball.

16. února 2012 v 21:10 | Raspberry |  Píšu...
Tumblr_lhyib7d0lt1qht37ho1_500_large

V úterý jsem se vrátila dřiv ze školy (byli jsme v tom divadle) a jeli jsme nakupovat. A trošku jsem to přehnala. :D Ani nevím jak to, ale skoro všechny moje prachy jsou pryč…
Zítra v pět máme ve škole ten ples. Ale bude to těžké… na těch podpatcích.
A dneska jsme na odpoledku hráli přehazku (jeden z mála sportů, kter mě baví :D). Měli jsme učitele, protože druhá učitelka byla v jídelně a zdobila s deváťákáma jídelnu na ten ples. On nás tam celou hodinu buzeroval, že všichni jenom stojíme a nehýbeme se a to se pak ten míč blbě chytá. :D Pak se na to už nemohl dívat a šel hrát s náma. :D Stejně vyhrálo moje družstvo.

Looklet 0.3 - One Thing

16. února 2012 v 6:00 | Raspberry |  Other

Looklet sice nefunguje, ale outfity ještě vytvářet jdou. (Otázka je, jak dlouho. :D)

Ta kabelka je dokonalá, moc se mi líbí věci s vlajkou Velké Británie.

"Nehrb se." :D

13. února 2012 v 21:18 | Raspberry |  Píšu...
První den po prázdninách a já zapomenu projekt do ajiny. Úplně úžasný start. :D
Zítra se neučíme. Teda jenom první hodinu. Jedeme do nějakého divadla.
Potom s M. propašujeme dovnitř zase nějaké pendreky a budeme to jíst při vystoupení. :D
Jinak dívali jste se někdo Živě s jedničkou? Byl tam Maťo. ♥ Nejlepší bylo, jak mu ta holka na chatu napsala "Nehrb se" a jak se tomu začal smát. :D Pak si to při těch rozhovorech hlídal a držel záda rovně jak pravítko, všimli jste si?:D
Akorát na konci nestihli dohrát tu písničku, škoda..


Zkus mě rozesmát (2011)

11. února 2012 v 15:27 | Raspberry |  Filmy
poster

ŽÁNR: Komedie / Romantický| REŽIE: Dennis Dugan | ZEMĚ: USA, 2011 | DÉLKA: 117 minut

Ve filmu Zkus mě rozesmát požádá plastický chirurg, který chodí s mnohem mladší učitelkou ze školy, svou věrnou asistentku, aby předstírala, že je jeho co nevidět bývalou manželkou, aby mu tak pomohla urovnat jednu neuváženou lež. Když se mu ale vymstí ještě několik dalších lží, vloží se do věci i její děti a všichni se společně vydávají na víkend na Hawaji, který jim všem zcela změní život. (csfd.cz)


MOJE HODNOCENÍ
117 minut občas trochu trapných vtipů a předvídatelný (ale hezký) konec. Možná dobrý film na odreagování. Jennifer Aniston to ale opět skvěle zahrála. :) V takových rolích ji mám moc ráda.

*** (3/5)

-Nic moc, čekala jsem mnohem víc.


Pizza.

10. února 2012 v 22:25 | Raspberry |  Píšu...
Tumblr_lvhpg5gnnn1r60zhwo1_500_large
Nossa, nossa
Assim você me mata
Ai se eu te pego
Ai ai se eu te pego. :D
____________________________

V úterý jsem se po dlouhé době viděla s B. :) Byly jsme v pizzerce. Přesně tohle mi chybělo. Pokec s kámoškou.
Daly jsme si dvě pizzy, ale to se nedalo sníst. Kromě toho tam dělají i úžasnou horkou čokoládu. ♥
↓ Vidíte ty brčka na tom baru? Ty mají půl metru. :D No fakt. Doma jsem ho musela vyhodit, protože prasklo.


____________________________

Jo, a jinak rodiče dneska byli pro nový foťák. Musím ho jít vyzkoušet ven!
Celý týden se mi zdají divné sny. Třeba že mě chce v rybníku utopit Marek Masarik. :D (klavírista Musitany hope) Ne že by mi vadilo, kdyby se to fakt stalo. :D
V neděli večer bude Hlas ČeskoSlovenska, budete se dívat? Už jenom ta porota - Rytmus s Darou mi nevadí, ty mám ráda, ale Michal David a Vojtek?! To si dělají srandu? Fakt se "těším", no. Škoda, že místo toho nenatočili radši další Superstar...

96 hodin (2008)

6. února 2012 v 16:54 | Raspberry |  Filmy
ŽÁNR: Akční / Krimi / Thriller / Drama| REŽIE: Pierre Morel | ZEMĚ: Francie / USA / Velká Británie, 2008 | DÉLKA: 93 min

Dospívající dcera bývalého agenta tajné služby, teď osobního strážce, cestuje s kamarádkou do Paříže. Hned první den jsou obě unesené albánskými obchodníky s bílým masem. Otec, který ví, že místní policie mu nepomůže, díky nenápadným indiciím okamžitě vyráží do Francie po stopách surových zločinců. Chce najít svou dceru. Za každou cenu. Někdo to bude litovat

"Od chvíle únosu máš 96 hodin."
"A pak?"
"Pak už ji nikdy nenajdeš."


Hit the lights.

4. února 2012 v 19:38 | Raspberry |  Píšu...
↑ ♥ Chci ho domů :D

Dneska je jenom -15 stupňů. Velký pokrok od minula. :D
Jsou prázky a já jenom spím, čtu si, dívám se na telku, polouchám Haricha a snažím se nemyslet na testy a referáy, které mě čekají po jarních prázdninách.
Zrovna si stahuju film Bruno, abych mohla začít odškrtávat z filmového wishlistu. :D

Btw, už jste viděli klip k Hit the lights od Seleny? Jako já ji moc nemusím, ale tohle se jí fakt povedlo.


Filmový Wishlist - 2012

3. února 2012 v 21:00 | Raspberry |  Filmy
Tumblr_lopmiatylx1qj8w3qo1_500_large

Moje oblíbená blogerka WerUu dostala skvělý nápad a sepsala si filmy, které by chtěla vidět v roce 2012. Snad ti nebude vadit, že se takhle "opičím". :D

Škrtnuté = zhlédnuté.

Paranormal activity
Paranormal activity 2
Paranormal activity 3
Kruh
Kruh 2
Zrcadla
Noční volání
Uvězněni v čase
Klíč
Skleněný dům
Houbičky
Twilight saga - Zatmění
Twilight saga - Rozbřesk 1. část

Jarní prázdniny.

2. února 2012 v 17:34 | Raspberry |  Píšu...
Ty mrazy jsou hrozné. Ráno bylo tak -20. Zima jak v Rusku...
Dneska jsem byla ve škole jenom pět hodin a na odpoledko už jsem se nevracela. Proč taky? Akorát si musím vymyslet nějaký dobrý důvod. Učitelka bude nasraná, protože stejně nejspíš nedorazila půlka třídy. :D
Ale je to jedno, protože zítra je volno a další týden mi hned navazují jarní prázdniny. Letos to vyšlo blbě, minulý rok jsem je měla v březnu a to bylo už fajně teplo. Letošní prázky -> doma v teple.
185778_182869398415565_176101909092314_352733_245896_n_large

Looklet 0.2- Sunshine

2. února 2012 v 12:00 | Raspberry |  Other


Pěkné, že? :D Jasně, musím se pochválit. Strašně se mi líbí kytičkované věci a na tady té sukni vypadají úplně nádherně. Tričko se mi taky hodně líbí. A boty taky. No a kabelka... ach. :D Brala bych to všechno.
By the way, dneska je světový den mokřadů. :D Ne, taky jsem doteď nevěděla, že něco takového vůbec existuje.


DIY || Čínské hůlky

1. února 2012 v 4:00 | Raspberry |  Vyrob si
Myslím, že není třeba něco dodávat, návod pochopíte z obrázku.