Březen 2012

Palačinky.

31. března 2012 v 17:07 | Raspberry |  Píšu...
Tumblr_m15dpgp5gw1rnia9do1_500_large

YESTERDAY
Včera na poslední hodinu jsme si měli přinést do pracovek vajíčka a šlo se vařit. S M. jsme si vybraly to nejjednodušší (jak jinak :D) - palačinky, protože na tom se nedá nic zkazit. Jenže MY jsme samozřejmě pokazily, co se dalo. Po 15ti minutách hypnotizování pánve s pořád syrovou palačinkou nám došlo, že ten sporák není zapnutý! :D (V té chvíli mi to nepřišlo moc vtipné.) Nakonec se ta palačinka přilepila a nešla sundat. Vznikly z toho takové... cucky.
Chtěla bych vidět, jak by se úča tvářila, kdybych jí to donesla, aby ochutnala.

Vražedné vize / Second Sight (2007)

29. března 2012 v 15:19 | Raspberry |  Filmy
*přednastaveno, jsem ve škole a máme tělák. :(*

Žánr: Drama / Fantasy / Thriller
Režie: Allan Harmon
Země: Kanada, 2007

Mladá právnička Jenny Morrisová je obdařena neobvyklou schopností, která je však současně jejím největším prokletím. Od dětství ji pronásledují děsivé vize vražd, k nimž má dojít v blízké budoucnosti. Jako dvanáctiletá viděla i smrt své nejlepší kamarádky Andrey. Její trauma prohloubil i fakt, že jí tehdy nikdo z dospělých nevěřil, ale také skutečnost, že se nikdy nepodařilo vraha dopadnout.

Vinou děsivých události se nakonec psychicky zhroutila . O šestnáct let později se zdá, že se s pomocí dr. Rosenberga konečně vyrovnala se všemi problémy a začala normální život. A najednou se děsivé vidiny vracejí. Tentokrát se však Jenny rozhodne jednat. Obrátí se na Petera, bratra své zavražděné kamarádky, který jediný věří v její schopnost vidět očima vraha, a s jeho pomocí chce rozšifrovat vzkazy, ukryté v děsivých vizích. Ví, že čas hraje proti nim a musí vraha vypátrat dřív, než znovu zaútočí. (http://novacinema.nova.cz/)

Meme 0.3

24. března 2012 v 21:59 | Raspberry |  Meme

NÁVOD || Jak nakreslit koně

24. března 2012 v 11:19 | Raspberry |  Rady a tipy
Myslím, že tento jednoduchý návod o pěti krocích s přehledem zvládnou i začátečníci.


Friday.

23. března 2012 v 18:08 | Raspberry |  Píšu...
D52550077b9e3fa9eb3a456b07425672_large

PÁTEK ♥
Dneska jsme se vůbec neučili. :D Na naší škole se totiž pořádalo něco jako vyučování nanečisto pro budoucí prvňáky. Třídní vybrala mě a M., Mi. a nějaké další holky, abychom tam šly pomáhat. Jak to vypadalo? -> 2 hodiny na malých židličkách u malých stolů (jsme si museli půjčit z prvních tříd), opakování věty "Jak se jmenuješ?", lepení papírků se jmény děcek, škrtání jmen ze seznamu... Za chvíli nám z toho hrabalo. S holkama jsme se vrátily na Čj, a protože nás bylo málo, učitelka nás vzala na kompy. Další hodinu byla matika, učitelka vracela opravené testy - tentokrát mi to vyšlo na dvojku, uuf! Ve fyzice jsme měli psát, ale učitelka to odložila na úterý kvůli toho, jak nás bylo málo. Dívali jsme se na film. A v pracovkách jsme zase šli na kompy. Fajný den.

SOBOTA.
V 15:OO má Mi. zase sraz s tím klukem. Musí to vyjít. Hlavně ji nesmím nechat utéct jako minule. :D

Holky nepláčou (Jessie Elliot)

22. března 2012 v 17:29 | Raspberry |  Knížky

Autor: Jessie Elliot
Počet stran: 214
Nakladatelství: BB art
Originální název: Girls Dinner Club

Junii Wong-Goldstein je sedmnáct, je školní přebornicí v běhu a právě se rozešla s první velkou láskou Brianem. Její kamarádka Celia Clarke má zase problémy s otcem, který se zamiloval do příšerné Angličanky, a s muži vůbec, protože žádný neodpovídá jejímu vysokému standardu. A Celiina spolužačka Danielle si zase neví rady s přelétavým Stevem a k tomu jí zemřela babička, která jí byla druhou matkou. Co si počít, když nic nejde tak, jak si člověk představuje?

"Příběh smíchu, zlomeného srdce a zákusku."MOJE HODNOCENÍ
Řikala jsem si, že jsem dlouho nečetla nic "holčičího", a tak jsem v knihovně sáhla po této knize. Upřímně, asi po dvaceti stránkách jsem se neskutečně těšila, až ji konečně dočtu. Ačkoli jsem se snažila, příběh mě prostě nějak neoslovil, a dokonce si nemyslím, že by někoho oslovit mohl. Bylo to nezajímavé a nudné, dokonce tak nudné, že bych to sem nejradši napsala stokrát. Holky nepláčou je jedna z mála knížek, které mne opravdu vůbec nebavily.


Nákupy.

21. března 2012 v 19:19 | Raspberry |  Píšu...
Ve škole bylo dneska fajně, psali jsme jenom chemii z názvosloví oxidů a v chemii vždycky opisujem, tak jsem se to ani neučila. Učitelka ale všechny rozsadila, takže jsme měli po ptákách. :D
Ale jinak není nic lepšího, než kluk, ležící na školní chodbě na lavičce, co na váš křiči "Pojď ke mně, lásko!" :D

Včera jsem byla na tom očkování a cestou zpátky jsem si koupila boty na jaro.
Fotky jsou v celém článku.

Meme 0.2

20. března 2012 v 10:29 | Raspberry |  Meme

Fake?

19. března 2012 v 20:59 | Raspberry |  Píšu...
Tumblr_m14uml6v2p1qkou6ro1_500_large

SOBOTA
Takže v sobotu jsem přišla pro M., potom jsme hledaly Mi., protože říkala, že na toho kluka bude čekat u pošty, ale nebyla tam. Nakonec jsme si ale našly takové místo, kde bylo dobře vidět na zastávku. K. začala hysterčit, že co když si z nás někdo jenom udělal srandu a že je to beztak fake… a utekla. :D Nechtěla jsem tam nechat Mi. samotnou, a tak jsme s M. a s ní vyhlížely autobusy. Nakonec jsme tam Mi. stejně nechaly. Šly jsme pryč, ať si to vyřídí sama. Za pár minut nás dohnala, že prý přijel nějaký autobus z Ostravy a že vystoupil nějaký kluk, co mohl být on, ale není si jistá. Už se tam nechtěla vracet, takže jsme si všechny sedly na lavičku a jenom tak kecaly.
No a včera jí ten kluk psal, že proč tam nedorazila. :D Takže to byl on, nebo ne..?

Znovu 17 / 17 Again (2009)

18. března 2012 v 7:29 | Raspberry |  Filmy
poster

"Co byste dělali, kdyby vám život nabídl druhou šanci?"

ŽÁNR: Komedie | REŽIE: Burr Steers | ZEMĚ: USA, 2009 | DÉLKA: 98 minut

Kdybyste měli tu možnost, změnili byste svůj život? Třicátník Mike O'Donnell ano. V jediném magickém okamžiku takovou šanci dostane. Náhle se ocitne zpět v Hayden High, kde je hvězdou basketbalového týmu a idolem i spolužákem svých vlastních dospívajících dětí... což mu nabídne příležitost, aby se z nepříliš skvělého otce změnil v super kamaráda. Zacu Efronovi a Matthewu Perrymu je znovu sedmnáct a jako mladší a starší Mike jsou opravdu zábavní v pohodové komedii, která si pohrává s časem a dokazuje, že nejlepší rok vašeho života je ten, který prožíváte právě teď. (csfd)

Meme 0.1

17. března 2012 v 15:29 | Raspberry |  Meme

Sad.

17. března 2012 v 14:09 | Raspberry |  Píšu...
http://fc08.deviantart.net/fs19/f/2007/228/c/0/Sad_by_Kashimana.jpg

Před týdnem jsem psala, jak mám skvělou náladu. Teď se mi to úplně otočilo.
Hádejte, co jsme dělali v těláku? Doslova učitel řekl: "Holky, tak dneska uděláte něco pro sebe..." Ty vole. Není nic lepšího, než se ve tři hodiny potit v tělocvičně, že... Zase ty slavné kolečka kolem tělocvičny a přidal k tomu kliky, švihadla a tak. Ještě párkrát a bude "nejoblíbenější" učitel na škole... Tak jsem aspoň odcházela s pocitem, že "jsem pro sebe něco udělala."

Za chvíli jdeme ven s holkama. Má přijet ten kluk z Ovy za Mi. Stejně si pořád myslím, že to je fake.

Znáte takové lidi, co si zvedají sebevědomí na úkor ostatních? Jsem měla tu čest a bohužel nejsem jediná. Je normální, když jdete ze školy s kamarádkou a úplně cizí člověk na vás řve nějaké nadávky? To se mi ještě nikdy nestalo.
Je to hnusné, ale už se tím nebudu víc zabývat.

Proč bych se měl divit tomu, že o mně špatně mluví špatní lidé? (M. T. Cicero)


Let the rain wash away all the pain of yesterday...

14. března 2012 v 19:04 | Raspberry |  Píšu...
Přišla jsem si tu trochu postěžovat. V těláku se nasral učitel, protože pár holek nechtělo hrát vybíjenou, a tak jsme museli celou hodinu běhat kolečka. Nejdřív deset koleček, pak minuta kliky, další kolečka a pořád dokola! Asi mu dělá radost, když nás tak mučí.
V sobotu jdu ven s M.a K., Mi. je domluvená s nějakým klukem z Ostravy, že za ní přijede. :D Podle mě je ten kluk fake, ale uvidíme.
Tento týden jsem se dala na čtení. :D Přes víkend jsem přečetla Čtrnáct od Lauren Myracle a teďka čtu Čarodějnice z Hex Hall od Rachel Hawkins.

Legen... dary day.

10. března 2012 v 23:09 | Raspberry |  Píšu...
You the one that I dream about all day
You the one that I think about always
You are the one so I make sure I behave
My love is your love, your love is my love.

* * *
Dneska mám úplně skvělou náladu už od rána, což se mi nestává často. Vzbudila jsem se ráno o půl sedmé (o půl sedmé!), před devátou jsem přišla pro M., páč jsme měly sraz s holkama (Mi+K) ze třídy v knihovně. Teda z jejich strany ne kvůli knížkám, ale to je jedno. :D (Jo, momentálně nemáme rozhádanou třídu.)
S M. jsme se pohádaly o nějakou knížku, co měla hezký obal. :D Nakonec mi ji nechala, protože teď čte nějaké upíří sračky. Ale stejně - velkorysá kamarádka, že? :P
Jinak bylo zvláštní vidět ty dvě mimo školu. Chovají se úplně jinak... Zajímalo by mě, jestli si to samé myslí ony o mně.

Teď jsem sama doma, rodiče šli někam na bowling a prý se vrátí kolem půlnoci. Mám celý byt pro sebe. Muhehehe.

Krátký druhý život Bree Tannerové (Stephenie Meyer)

9. března 2012 v 21:20 | Raspberry |  Knížky

Autor: Stephenie Meyer
Počet stran: 192
Nakladatelství: EGMONT
Originál: The short second life of Bree Tanner

Stephenie Meyerová rozehrává strhující příběh Bree Tannerové, členky armády novorozených, kteří se připravují k útoku na Bellu Swanovou a Cullenovy a na nevyhnutelný střet, jenž přinese tragické vyvrcholení. Bree Tannerová si život, který žila předtím, než získala dokonalé smysly, nadlidské reflexy, ohromnou sílu a neodolatelnou touhu po krvi, sotva pamatuje. Zato ví, že život, který žije s ostatními novorozenými upíry, má několik jistot a několik pravidel: hlídej si záda, nepřitahuj na sebe pozornost a hlavně to stihni domů do úsvitu, jinak zemřeš. Bree získá mezi novorozenými nečekaného spojence a přítele v Diegovi, který se stejně jako ona snaží zjistit něco víc o jejich stvořitelce. Jakmile si oba uvědomí, že novorození jsou jen figurky v partii větší, než si vůbec dokázali představit, musí se Bree a Diego rozhodnout, na kterou stranu se postaví a komu budou věřit. Ale když je všechno, co víš o upírech, založeno na lži, jak poznáš pravdu?

Tupíři / Vampires suck (2010)

7. března 2012 v 12:59 | Raspberry |  Filmy

ŽÁNR: Komedie | REŽIE: Jason Friedberg, Aaron Seltzer | ZEMĚ: USA, 2010 | DÉLKA: 83 minut

Becca se přestěhovala ke svému otci Frankovi do městečka Sporks. Nastoupí na místní střední školu, kde je jako nováček šikanována a odstrkována. Než se seznámí se spolužákem Edwardem Sullenem. Edward Becce zachrání život tím, že auto, které se na ni řítí, zastaví o jejich spolužáka Dereka. Oba dva to sblíží a Becca se mezitím Edwarda snaží neúspěšně svádět…

# POUŽITÉ ZDROJE

1. března 2012 v 21:29 | Bethany

veškeré animace


hvězdičky, které používám u recenzí filmů a knih


stránky s obrázky, které lze volně používat jak pro osobní, tak komerční účely,
autoři těchto obrázků se totiž vzdali autorských práv a nebudou je vymáhat ani v budoucnu
_______________________________________

PS: konečně jsem nastavila nový design, jak se vám líbí? Ale pravdu! :D