Duben 2012

Let's run away TOGETHER.

29. dubna 2012 v 11:35 | raspberry |  Píšu...
Tumblr_ll6bc7rulj1qhdh4ko1_500_large

TUESDAY
V těláku jsme byli běhat. Přes celý lesopark. Přes kopce. Přes bahno. Učiteli to je jedno. Fuuu. Když jsme měli běžet zpátky do školy, tak už jsem nemohla a šla jsem s M., Mi. (která se nemá s kým bavit, tak leze na mnou, ale já na ni už seru, po tom, co o mně nakakecala celé třídě), J. a za náma šla učitelka. J. je strašně fajn, teda pokud není poblíž ten hňup A., pak se totiž oba chovají hrozně.
Nevím, jak to mám říct... Pořád si říkám, že už se mi to nestane, ne s ním, ale pak se pak najednou objeví a všechno začíná znova. Sakra.

THURSDAY
V odpoledku nám úča v těláku dala na výběr, že buď vybíjená, fotbal nebo basket. Tss. Fakt jedno lepší jak druhé... Stejně si nakonec každý dělal, co chtěl, tak jsme si s M. vzaly nějaký kroužek a šly jsme si házet. Za chvíli za náma přišel J. a ten kroužek rozbil. :DDD To je debil. :D Ale tak učitelka nám na to nic neřekla.

Tumblr_m384r6cdbr1rukt2no1_500_large

FRIDAY
Při cestě do školy s M. jsem chtěla jít za školu, jako že si skočíme do knihovny a tak, ale ona nechtěla. :D Po škole šla se mnou domů, abych si vzala knížky, pak jsem šla já k ní a šly jsme do té knihovny. Bylo mi s ní tak faaajně. Jsme se celou dobu smály. Venku si potom šla koupit tříšť, protože byl strašný hic a ta prodavačka jí tam dala dva brčka., ale byly takové divně krátké. Strašně jsme se do toho zabraly a už jsme nestihly na přechodu zelenou. :D Najednou jsem uslyšela písničku a řekla jsem si že jéé tu mám jako zvonění na mobilu... Jsem nemožná... protože to BYL můj mobil. :D :D Volal mi taťka, kde jsem, páč jsem doma nenechala vzkaz.

Odpoledne jsem byla domluvená s B., že k ní příjdu a bylo to fajné jako vždycky.

Mastare-pa-cykling_153917753_large

TODAY
Dneska B. přijede na zahradu, na návštěvu u nich bude nějaká baba s dvěma rozmazlenýma děckama, takže B. bude u nás.

& TOMORROW
Naše "milá" ředitelka se rozhodla nedat nám volno. Fuuuu! Aspoň že to další pondělí volno máme.

Vzkaz v láhvi (Cathy Cassidy)

26. dubna 2012 v 18:09 | raspberry |  Knížky

Autor: Cathy Cassidy
Počet stran: 182
Nakladatelství: BB/art
Originální název: Driftwood

Hannah a Joey byly vždycky nejlepší kamarádky - jen ony dvě a nikdo jiný. Napořád.
Jenže když se objeví Joeyin nevlastní bratr Paul, všechno se změní. Nejdřív se Joey zblázní do bratra Hannah, Kita. Jenže Paul to zkomplikuje - s koťaty, čokoládovou tyčinkou a proužkovaným růžovým kolem. Hannah se celý svět obrátí vzhůru nohama. Dá se zachránit přátelství, když jde ke dnu?
Můžete pomoci kamarádce či kamarádovi z nesnází - když o žádnou pomoc nestojí?

"Daleko za obzor se dvěma holkami, dvěma kluky a jedním vzkazem v láhvi..."


OBÁLKA:
Hezká kombinace růžové a tyrkysové, opět jde od první chvíle poznat, že jde o knihu pro mladší dívky (stejně jako u Modrá jako indigo). Velká část děje se odehrává na pláži a to se promítlo na designu obálky.

Co se týče zahraničních obalů, nelíbí se mi ten s tváří. Cathy Cassidy ráda cpe obličeje dívek na obálku, ale v tomto případě to vypadá opravdu divně.

Zahraniční obálky:


MOJE HODNOCENÍ
V knihovně jsem si myslela, že si půjčím nějakou knížku o rozpadajícím se přátelství (protože tak jsem to pochopila, když jsem si četla obsah), kterou rychle přečtu a zapomenu na ni, přesně jako u dalších knížek s podobným příběhem. Jenže jak mi později došlo, ani náhodou kniha není pouze o rozpadu přátelství.

Taky jsem vůbec nechápala, proč Cathy Cassidy na začátku píše, že je to pro všechny, kteří nějakým způsobem nezapadají. Ale ten děj se pomalu vyjasňoval a já jsem se do té knížky úplně zažrala. Pak už mi bylo jasné, co tím autorka myslela.

I když je jiná než ostatní dívčí knížky, pravděpodobně se k ní ani po nějaké době nevrátím a nepřečtu si ji znovu.


Fuck them all.

20. dubna 2012 v 18:24 | raspberry |  Píšu...
201236143326767689607_sbig_large

Nenávidím ji... Hraje si na kamarádku, když potřebuje pomoct a pak mě pomlouvá za mými zády. Samozřejmě celá třída tomu uvěří a vesele se to šíří dál. Dostalo se to i k tomu člověku, kdo to rozhodně neměl vědět. Víte, jak se říká, že pomluva je jako uhel? Když nespálí, alespoň zašpiní. A nikoho nezajímá, jestli je to pravda. Protože v pomluvách na tom nezáleží. Protože pravda jde zkrátka stranou, hlavní je, že se ostatní mají o čem bavit. Vlastně jsou rádi, že jich se to nijak netýká. A to všechno se děje kvůli jedné nevinné větě.
Alespoň je tu jeden (poslední?) člověk, na kterého se můžu spolehnout. Jsou chvíle, kdy bych ji zabila, ale teď jsem ráda, že při mně stojí. Jí nemusím nic vysvětlovat. Ale to ani těm ostatním. Ti další mi za to totiž nestojí..

Husí kůže: Doupě nestvůry (R. L. Stine)

14. dubna 2012 v 11:12 | Raspberry |  Knížky
Husí kůže: Doupě nestvůry

Autor: R. L. Stine
Počet stran: 120
Nakladatelství: Fragment
Originální název: Goosebumps: How to Kill a Monster

Gretchen a její nevlastní bratr Clark jsou naštvaní, že musejí jet na návštěvu k babičce a dědečkovi. Dědeček Eddie je skoro hluchý. Babička Rose zase pořád jenom peče koláče. A co je nejhorší, oba bydlí uprostřed ponurého bezedného močálu.

Těžko to může být větší průšvih, nemyslíte? Omyl. Protože babiččin a dědečkův dům je hrozně divný. Jeden pokoj v podkroví vypadá podezřele. Víte, ten zamčený pokoj. Ten, co se z něj ozývají prazvláštní zvuky...

UKÁZKA
Prozkoumávala jsem krabičky a sáčky s vojáčky ve vybledlých uniformách a s barvou setřenou z obličeje. Najednou jsem zahlédla prastarou truhličku. Na víčku měla zlatě namalovaný kolotoč, zašlý stářím. Opatrně jsem to zaprášené víčko zvedla. Tváří dolů tam lžela porcelánová panenka. Jemně jsem hračku vzala do ruky a obrátila ji obličejem k sobě. Přes něžné tvářičky se táhly tenoučké praskliny a špička nosu byla uražená.
Podívala jsem se panence do očí - a leknutím jsem vyjekla.
Vůbec je neměla.
Vůbec žádné oči.

MOJE HODNOCENÍ
Nenáročná knížka na oddychnutí (a taky spíše pro mladší čtenáře), měla jsem ji přečtenou za chvíli. Doslova na poslední stránce dojde k celkem zajímavému a ironickému zvratu, což jsem samozřejmě nečekala, a proto toto příjemné překvapení hodnotím kladně.
Celkově si myslím, že jde o takový lepší průměr, existuje mnoho lepších knížek pro děti.


Velikonoce.

13. dubna 2012 v 21:10 | raspberry |  Píšu...
Tumblr_m2fjdr2fv81rtz9dso1_500_large
Chtěla jsem napsat nějaký článek do "deníčku", jenže pak jsem zjistila, že už nevím, co jsem před týdnem dělala. :D Takže to zkusím stručně.. V pondělí (Velikonoce) jsme ráno se mi nechtělo vstávat, ale musela jsem, protože moji "milovaní" spolužáci bohužel ví, kde bydlím. Odjeli jsme nakonec do zoo, chtěla jsem vzít i kámošku, ale ona jela zas někam na hory. U vstupu tam čekali dva moderátoři z rádia Orion s karabáčema a ještě ke všemu to nějaká baba fotila. Možná jsem na stránkách hitrádia Orion. Odpoledne jsme pak ještě museli ještě jet k babičce a zrovna když jsem si říkala, že už mám všechno za sebou, tak tam přijel nějaký chlap a jeho syn mi slil vlasy voňavkou. Večer jsem si musela dvakrát mýt hlavu a stejně to šlo další den ještě trochu cítit. Ale co se týče Velikonoc, jsem ráda, že nebydlím na Slovensku, tam jsou ty tradice trošku ostřejší.

↓ Taková momentka při kmení, chudák paní :D

A dneska jsme psali třičtvrtiletní test z matiky. No... budu ráda, když mi to vyjde na 3. Hlavně ať nemám čtyřku. Ale i tak... můžu se učit klidně čtyři hodiny a nakonec se mi stejně nic nedaří.

Meme 0.4

7. dubna 2012 v 15:33 | Raspberry |  Meme

Čarodějnice z Hex Hall (Rachel Hawkins)

4. dubna 2012 v 17:19 | Raspberry |  Knížky

Autor: Rachel Hawkins
Počet stran: 240
Nakladatelství: Knižní klub
Díl: první

Sophie Mercerová je čarodějnice. Je jí šestnáct a právě nastupuje do Hecate Hall, nápravného zařízení pro adolescenty Prodigia - čarodějky, kouzelníky, víly a řádku dalších bytostí. Sophie chtěla jenom pomoct... ale kouzlo lásky, které seslala, se trochu zvrtlo, a Hex Hall je její poslední šancí.

Hned první den se dějí věci: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do Archera Crosse, nejhezčího a nejnafoukanějšího kouzelníka na škole, a za novou spolubydlící dostane upírku. O té se navíc povídá, že právě ona zabila svoji předchozí spolubydlící Holly...
Sophie nevěří, že by Jenna, jediná upírka se závislostí na růžové barvě, někoho zabila. Zlovolná síla však začne studenty Hex Hall znovu ohrožovat, chodbami se vznáší podivný duch dívky v zeleném a Sophie má za trest službu ve sklepě na celé pololetí... s Archerem Crossem.

Žena v černém / Woman in Black (2012)

2. dubna 2012 v 18:29 | Raspberry |  Filmy
Poster k filmu Žena v černém

Žánr: Drama / Horor / Thriller
Země: Velká Británie / Kanada / Švédsko, 2012
Režie: James Watkins
Délka: 95 min


Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit.