Červen 2012

Účastníci zájezdu (2006)

19. června 2012 v 16:39 | raspberry |  Filmy
poster
Komedie
Česko, 2006, 113 min
Režie: Jiří Vejdělek

Pestrá skupina českých turistů vyráží autobusem na pobytový zájezd k Jadranu. Najdeme mezi nimi sympatickou Jolanu, její věčně rozhádané rodiče, šarmantní stárnoucí dámy Helgu a Šarlotu, ale i třeba populárního zpěváka Maxe. Zatímco se naivní průvodkyně Pamela snaží stmelit kolektiv a řidiči Karel & Karel počítají ztracené podšálky, proplétají se vztahy mezi účastníky zájezdu jemným předivem křehkých sympatií a nečekaných přátelství...


Kamarád taky rád?

18. června 2012 v 18:25 | raspberry |  Píšu...
Vůbec nevím, jak mám začít. No jasně, nebyla jsem tu, bla bl bla... Jenže já mám teď dost problémů i mimo blog.
Víte, jak jsem už hodněkrát psala o J? (Teda vlastně O., podle té nové přezdívky.) Tak on mi v úterý na FB napsal, jestli se může na něco zeptat. Myslela jsem, že to bude něco ohledně M., ale ne! Prý proč se s ním nebavím? Vůbec jsem nevěděla, co mu mám odpovědět, protože jsem si myslela, že mu to je jedno... Další den jsme si psali asi hodinu. Dozvěděla jsem se věci, které jsem možná ani nechtěla vědět. Třeba že mě v 2., 6. a 7. třídě chtěl. Nevím, co si o tom mám myslet. Nevím, co si mám myslet o něm. Co vůbec chce? Je to straně divné, nevím, proč mu najednou vadí, že jsem ho ignorovala. Vždyť se vlastně ani neznáme... Nejhorší je, že ve škole si kromě čau neřekneme skoro nic a jenom se na sebe "nenápadně" díváme. Navíc se chodám jak trapka, když je někde poblíž, a přitom nevím proč, když ho chci brát jen jako kámoše.
Třeba před chvilkou na facebooku se mě snažil rozveselit, protože jsem prý nějaká smutná… Jeden z důvodů, proč mi nepřipadá jako ostatní kluci.

No nic, dál to nebudu rozebírat. Zítra máme ve škole projektový den, jdeme někam na procházku kolem náměstí v našem městě. Problém je, že za 1. komu by se chtělo procházet v takové díře a 2. bude hic jak prase. Na druhou stranu tam bude on. :)

Jestli to někdo dočetl až sem, můžete mi klidně poradit, co byste v takové situaci dělali vy.

NÁVOD || Jak vytvořit neviditelnou složku na ploše

9. června 2012 v 8:00 | Raspberry |  Rady a tipy
Neviditelná složka se určitě hodí, když máte společný počítač s rodiči a nechcete, aby se vám hrabali ve vašich věcech, fotkách, četli rozepsané články na blog a podobně. Proto jsem jeden takový návod na "kouzelnou" složku vytvořila. Jdeme na to!


Maybe I was naive, got lost in your eyes.

8. června 2012 v 18:11 | raspberry |  Píšu...
Tumblr_lsildzduek1qcdo2mo1_500_large

Tak zas po delší době další článek o mém nudném životě. :D
Výlet (přesně před týdnem) byl celkem pohodě (nejlepší u koní v hřebčíně!♥), kdyby za M. pořád nelezl J.. Takže jsme mu vymyslely přezdívku - Ocas :D (dále jako O.). Může si za to sám.
Třídní dala mě a M. za úkol napsat článek o tom výletu na stránky školy. (Byla jsem pyšná, že vybrala zrovna nás!:D) Ve středu odpoledne jsem k M. přišla a napsaly jsme to. Byla jsem tam dlouho, chtěla jsem počkat, kdyby jí O. volal (on jí totiž každý den volá a říká, že je jeho "nejoblíbenější kamarádka" a podovné voloviny), ale nic. Chudák M. každý normální kluk by to pochopil hned, jenom on to pořád zkouší! Nevím, co by se stalo, kdyby zjistil, že mu říkáme Ocas. :D Málem bych zapomněla napsat, že fakt nemám ráda M.-iného bratra! Takový malý hajzlík! Pfff.
No, když to začínalo vypadat, že 'Akce Ocas' dopadla úspěšně, všechno se pokazilo dneska v Pč. Fuuu, věděla jsem, že si nemáme sedat vedle něj! No, teď už je to asi jedno... :D
Jinak jsme dneska se třídou byli v kulturáku na takovém představení... Bylo to dobré! Všichni se smáli, jedna holka dokonce brečela smíchy.
Pár obrázků, na které jsem na we♥it narazila náhodou a které se mi strašně líbí!

Animal-animals-horse-horses-nature-favim.com-424662_large

3ad0fcfeb26d9fa4563efa72aa08f302_large

Modrá jako indigo (Cathy Cassidy)

4. června 2012 v 16:39 | raspberry |  Knížky

Autor: Cathy Cassidy
Počet stran: 180
Nakladatelství: BB/art
Originální název: Indigo Blue

Maminka dívky jménem Indie zbožňuje modrou barvu. Stejně tak zbožňuje i všechno, co ji má. Zbožňuje tu barvu natolik, že podle ní pojmenovala i své dvě děti, Indigo a Misti - dva odstíny modři, zvláštní a magické. Indie má maminku moc ráda. Jenže modrá není vždycky barvou štěstí - a v životě její mámy je spousta smutných věcí. Teď po nich chce, aby se ze dne na den odstěhovali z jejich krásného domu a aby Maxe - mámina přítele - nechali tam, kde je. Indie už záhy, v omšelém starém bytě s nevrlým sousedem za zdí, v bytě, kde nefunguje topení a k jídlu jsou jen sušenky, postupně zjišťuje, že její máma má tajemství - důvod, kvůli kterému skutečně musela odejít. Indie už nesmí dopustit, aby se její maminka znovu přiblížila k Maxovi - jinak se stane něco strašného.OBÁLKA
Hodně se mi líbí modrý font v názvu a barevnost obalu celkově. Díky tomu je na první pohled poznat, že se jedná o knihu pro mladé slečny.

Zahraniční obálky:


MOJE HODNOCENÍ
Už když jsem o Modrá jako indigo psala referát do školy, uvědomila jsem si, že vlastně skoro není o čem psát. Navíc mi nejen příběhem podezřele připomínala knížku Lola Rose (Jacqueline Wilson). Měly skoro stejný děj, ale Lola Rose byla podle mě mnohem kvalitnější. Na Modrou asi bude lepší rychle zapomenout. Ne že by byla přímo špatná, ale proč ji číst, když máte k dispozici lepší se stejným obsahem?


Cyberbully (2011)

3. června 2012 v 17:59 | raspberry |  Filmy
poster
Drama
USA, 2011
Režie: Charles Binamé
Hrají: Jade Hassouné, Emily Osment, Kay Panabaker, Robert Naylor, Kelly Rowan, Jon McLaren

Taylor dostane od mámy k narozeninám notebook. Založí si svůj profil, kde chatuje a má o sobě zveřejněné informace. Ve škole nepatří mezi nejoblíbenější dívky, vždy se najde nějaká poznámka na její osobu. Postupně se internet a sociální síť stane její noční můrou pro online šikanu, která přerůstá do extrémů. Urážky, útoky a šíření nepravdivých informací ji dovedou až na samotné dno.