Červenec 2012

Bla bla bla...

29. července 2012 v 22:40 | raspberry |  Píšu...
ASI ČTVRTEK :D
Když jsme jely s mamkou od babičky (na kole), z balkonu na mě pískal nějaký kluk. :D Mamka pak ještě šla nakupovat do Alberta a já jsem musela zůstat venku a hlídat kola. No jako fakt super. Celou dobu jsem dělala, že něco dělám na mobilu. :D Zničehonic začalo pršet a já už jsem se zvedala z lavičky, že se půjdu schovat pod střechu a kola tam nechám. Ale to už se mamka vracela, fakt divné, že to stihla za 4 minuty (stopovala jsem jí to :D) a normálně tam nakupuje půl hodiny. Je strašně zvláštní, jet na kole v dešti, navíc když se vám za pár sekund promočí všechny hadry, co máte na sobě. I vlasy. Vypadala jsem jak zmoklá slepice. :D

PÁTEK
Večer jsem se dívala na zahájení LOH. Bylo to poprvé, kdy jsem se vůbec na zahájení OH dívala a nelituju. Královna skákající z letadla s padákem, ohňostroj, choreografie. Dokonalé. Dívala jsem se do půlnoci, vlastně jsem chtěla vidět přicházet Čechy. (Před nima bohužel bylo hodně států s číňanama?, co si všechno fotili a natáčeli. :D No ale vážně, nevěřili byste, kolik států začíná na A nebo B.) Češi měli gumáky a deštníky - narážka na počasí ve VB. Awesome. :3

http://www2.pictures.zimbio.com/gi/2012+Olympic+Games+Opening+Ceremony+8u6sMegabcSl.jpg

http://www3.pictures.zimbio.com/gi/2012+Olympic+Games+Opening+Ceremony+1nY4FYMmISPl.jpg
"Královna."

http://www3.pictures.zimbio.com/gi/2012+Olympic+Games+Opening+Ceremony+kkRcyxF6uJrl.jpg

http://www1.pictures.zimbio.com/gi/2012+Olympic+Games+Opening+Ceremony+xf5njhPtJiAl.jpg

http://www2.pictures.zimbio.com/gi/2012+Olympic+Games+Opening+Ceremony+qnB3JbHm3XZl.jpg
Legendární gumáky.


SOBOTA
Ráno mě taťka odvezl ke knihovně. (Samozřejmě měli zavřeno, což se mi stalo už podruhé za sebou.) Cestou k babičce jsme viděli auta, co jely na svatbu. Na konci jel kočár s koněm, na kterém byla nevěsta. Ten pocit, když jedete po silnici a před vámi jede kočár s koněm. :D Akorát jsem nezáviděla tomu fotografovi. Musel chudák pobíhat mezi auty uprostřed cesty a ještě i fotit.
Babička s tetou šly k večeru k sousedům na nějakou párty a babička se vrátila trochu opilá. Zapíjela totiž vodku pivem. :D Říkala samé blbosti, někdy mluvila o něčem pořád dokola. Už je v pohodě, ani ráno neměla opici nebo tak.
Teta jela po obědě do Tater, tak budu mít půl baráku pro sebe + mega postel. :3

Meme 0.6

28. července 2012 v 21:54 | raspberry |  Meme
Po dlouhé době přidávám další meme. Něco z toho možná znáte, ale já se směju, i když to vidím poněkolikáté. :)


Boooooooooring diary.

24. července 2012 v 21:31 | raspberry |  Píšu...
Já se vždycky na pár dní vykašlu na deníček a pak to musím zpětně dopisovat. Proč si všechno tak ztěžuju?
Jinak zdravím WerUu, která je momentálně jediná, kdo čte moje články. :D

NEDĚLE 15. 7.
S rodiči a tetou v IKEA. (Ostrava.) Neplánovala jsem si kupovat nic pro sebe, ale narazila jsem na pěkné poličky. Taťka mi navrtal jednu nad stůl a jednu nad postel. (Tentokrát se neprovrtal do obýváku - úspěch!:D) O. mi napsal smsku, že je právě na letišti a že se mu stýská. A že mi pošle pohled. Už jsem mu říkala, že teď s nikým chodit nechci... Doufala jsem, že to pochopí. Ale asi ne. Ach jo, chci ho jenom jako kámoše!

PONDĚLÍ 16.7.
Měly jsme s mamkou v plánu jet do Karviné nakupovat. Cestou na bus jsme si ale strašně zašpinily boty od bahna, pršelo a my jsme šly přes trávu, protože se tam staví obchod a po chodníku se nedá projít. Když jsem viděla, jak vypadají moje tenisky (na podrážce 3 cm bahna), chtěla jsem se vrátit. No a mamka - v balerínkách - taky. :D Nakonec to šlo utřít do trávy a kapesníkama. Autobus nám naštěstí neujel. :D Koupila jsem si tohle:

Předtuchy (Jude Watson)

24. července 2012 v 16:59 | raspberry |  Knížky

Nakladatelství: ALBATROS
Počet stran: 232
Autor: Jude Watson

Grace má předtuchy. Pronásledují ji od té doby, co jí zemřela maminka. Neví, jak se s nimi vypořádat, a ani nechce. Neví, jestli vidí minulost, přítomnost nebo budoucnost. Vidiny k ní prostě přicházejí.
Pak ale zmizí její nejlepší kamarádka Emily. Z obávaných předtuch se náhle stane jediný klíč k záhadě, kam se Emily poděla. Dokáže ji Grace zachránit včas?

"Seeing is believing."OBÁLKA
Netradiční a zajímavá, ale více se mi líbí modrá zahraniční (až na ten font ve slově Premonitions).

Zahraniční obálky:


MOJE HODNOCENÍ
Nemám slov. Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla! (No, na to moc neberte ohledy, je mi teprve 14 let. :D) Dokonce o něco málo předčí Modrá je barva nočních děsů, kterou jsem tady vychvalovala do nebes.

Po celou dobu byla napínavá a ve chvíli, kdy už to vypadalo, že vás děj nemá jak překvapit, přišel zvrat.

Četla jsem si pár recenzí na tuto knihu a někteří lidé říkají, že Předtuchy jsou spíše pro děti. Já si naopak nemyslím, že je to určeno dvanáctiletým čtenářům, jak uvádí vydavatel.


1 rok!

22. července 2012 v 21:11 | raspberry |  Píšu...
Tumblr_m761avy4gg1qdx2axo1_500_large

Skoro ani nemůžu uvěřit, že už je to rok, co jsem si napsala adminům o tento blog! I když jsem to párkrát chtěla vzdát, vždycky jsem se po nějakém čase vrátila a nelituju toho. Jsem ráda za to, co jsem se přesně před rokem rozhodla zkusit. Blog je místo, kde se můžu občas vypsat a bez něj si to teď už neumím představit!

1 rok
12 měsíců
365 dnů
8760 hodin
525600 minut
31536000 sekund

Pokud se chcete zasmát (jako já, když jsem si to četla ), tady je můj první článek na blogu:


(Byla jsem fakt nadšená z toho komentu pod článkem. Úplně první komentář, to pro mě hrozně moc znamenalo. :D)

Zdá se mi, že jsem se za ten jeden rok změnila. Vidím to třeba i podle toho starého článku. Jsem... rozumnější. A před rokem bych vůbec neřekla, že za rok budu psát tento článek. (Nebo že ho budu psát ze svého nového úžasného a dokonalého notebooku. :DDDDDDD) Jsem zvědavá, co budu dělat za další rok...

Aaaaaaaaaaa!

20. července 2012 v 21:13 | raspberry |  Píšu...
Já jsem tak šťastnáá! Píšu ze svého nového notebooku a jsem úplně mimo. :D Tak dlouho jsem čekala, až ho dostanu, a nakonec se mi to splnilo! Johohoooooooooooooooo!!!!
A ta klávesnice je BOŽÍ! Hkjndfjksafnsajkfasfk, njdsngjksdnjks skfsjkfnsdjkfnskjfajk, aaaaaaaaaaaaa! No, tak jediný, kdo mě aspoň trochu chápe, je Michelle. :D

Tumblr_lis7z2wb0w1qdbbywo1_500_large

Life is short. Read fast!

13. července 2012 v 10:59 | raspberry |  Knížky
Tumblr_m6x2vxzdh91rnmwdro1_500_large

Napadlo mě sepsat si seznam knížek, které přečtu přes letošní letní prázdniny. Je jich víc než normálně (tím myslím více, než když je škola), protože se hodně nudím. Některé z nich se ani neobtěžuju zapsat do čtenářského deníku, ale i tak učitelce nebudu závidět, až mi to bude na konci devítky kontrolovat. :D

CO JSEM UŽ PŘEČETLA:
Deník Mimoňky (Rachel Renee Russel)
Proměna (Margaret Mahy)
Jak přežít tuhle třídu? (Francine Omen)
Totální cvok (Jean Ure)
Temné vize 2 - Posedlost (L. J. Smith) (Chybí mi 30 stránek do konce, protože jsem ji musela vrátit. Fuck.)
Hra na smrt (David Almond)
Zuby nehty

PRÁVĚ ČTU:
Past na Sněhurku (Krystyna Kuhn)

CHYSTÁM SE ČÍST:

S osudem v zádech (Meg Rossof)
Full Moon Kisses (Kirsten Paul)

Tumblr_lm291vnlif1qih35mo1_500_large

Můj názor » Mám ťa málo.

11. července 2012 v 10:00 | raspberry |  Na téma
Rozhodla jsem se napsat můj názor na duet Martina Haricha a Celesta Buckingham - Mám ťa málo - bez ohledu na to, že je už tak 3 měsíce starý. Napsala jsem to, ještě když jsem nevěděla, že spolu chodí a taky předtím, než jsem začala Celeste mít ráda (ale jenom trochu :D).In love with summer.

9. července 2012 v 13:44 | raspberry |  Píšu...
To bylo keců o tom, jak budu o prázdninách psát horu článků, co? :D Jsem NEMOŽNÁ. Omlouvám se všecm spřáteleným blogům. Doufám, že si mě nikdo nevymazal.
Strašně dlouho jsem nepsala nic do deníku a protože vás to všechny zajímá (ironie), tak to zkusím aspoň zhrnout. Předem říkám, že tohle bude zatím nejdelší článek, co jsem tu kdy napsala.

Tumblr_m1jypeybof1qmgmouo1_500_large
Poslední dny školy mi O. všechno řekl. Že se mu líbím a tak. Nevěděla jsem, co mám dělat. Tak jsem to prostě nechala tak, protože jsem byla fakt zmatená. A on další den na fb napsal M. a ptal se jí, proč se mu vyhýbám a jestli u mě má vůbec nějakou šanci. Když jsem si pak četla, co všechno jí psal (M. mi to poslala na email), tak jsem myslela, že za ty M.-iné odpovědi ji zabiju. Prozradila mu úplně všechno. Třeba že se mu opravdu vyhýbám. Ale to není pravda... Teda ne vždycky. Nebo "Ne, nemá kluka, ani nechce a ještě ani žádného neměla, ale není na holky, chápeš..." - to dost posrala, co? Takové dost osobní věci a ona mu to řekla. Ach jo. No, aspoň mi zařídila, aby pro mě další den nepřišel, abych si s ním zatančila na akci pro deváťáky...

541038_389725451085894_275646923_n_large

Další den, ve čtvrtek, měla teda být na rozlučka pro deváťáky v kulturáku. Naše škola to tak má každý rok, prostě si pronajmeme sál a třídy 2. stupně si připraví program. Úča říkala, že se máme obléct jakože trochu "slavnostně", žádné rifle a tak. Nakonec jsem si vzala ty šaty, co jsem měla na tom školním plese v únoru. Většina holek z naší třídy se oblíkly jako kdyby šly normálně do školy. A kluci? Ti samozřejmě taky. Děváťáci/deváťačky se na to asi jediní nevykašlali. Asi v 10h začala diskotéka. Já jsem se vůbec nemohla soustředit, protože O. se na mě pořád díval. Nesnáším, když mě někdo pozoruje! Jednou jsem to už nezvládla a šla na záchod, protože to bylo jediné místo, kde jsem si to mohla promyslet, protože tam nikdo nebyl. Sice jsem se málem zabila na podpadcích, když jsem šla po schodech, ale nakonec jsem si to celé fakt promyslela. Řekla jsem si, že se jím vůbec nenechám rozhodit a šla jsem zpátky. S M, Mi. a K. jsem tančila ze začátku, pak už většinou bez K. (ona seděla u stolu a tvářila se, že tohle celé je pod její úroveň, jako vždy byla prostě trapná) a Mi. se k nám občas připojila, jinak většinou lezla za K. jak ocas. Za M. jsem byla ráda, hlavně že mi teď tak pomáhala. I když mě celkem překvapilo, že za mnou nepřišla na ten záchod, fakt jsem si myslela, že se přijde podívat, co mi je. Jo, a v těch podpadcích se nedalo tančit, tak jsem si prostě sundala boty. M. za chvíli taky a ještě se po nás opičilo pár holek. Asi tam nebylo vytřeno, protože jsem ke konci měla úplně černé nohy. Fffuuu! Celkově se mi tam líbilo víc loni, a to protože:

1. Loni jsem neměla žádné problémy s O.
2. Loni byla lepší hudba.
3. O. vůbec nešel tančit. Jenom tam tak seděl, od začátku do konce. Vím, že to bylo kvůli mně a cítím se kvůli tomu blbě.

Lw2wy6rf1bs_large

Pátek - vysvědčení. Proběhlo to úúúúplně stejně jako každý rok. Pár keců od učitelky, potom rozdala vysvědčení. Zajímá vás, co jsem dostala?:D Možná ne, ale já se chci pochlubit - mám jenom jednu dvojku (matika). Jsem na sebe celkem PYŠNÁ, protože tohle vysvědčení se bude psát na příjmačky a já jsem celou osmičku dřela jak kůň. Taky jsem dostala knížku, což se nestalo od 1. třídy. Vybrala jsem si "Abeceda věštění" , napsala to Lililana Fibigerová. Je to fakt zajímavé, zatím jsem jenom nakoukla. Vždycky mě bavily věci okolo věštění, magie a tak. Potom jsme se rozloučili s deváťákama. Hodně deváťaček brečelo. Příští rok asi budu taky. Když jsem chodila do první třídy, možná i výš, nikdy jsem nechápala, proč "ti nejstarší" brečí, vždyť to není nic tak hrozného. Ale čím starší jsem a čím rychleji se to blíží, tak si to všechno najednou uvědomuju . Že je konec. Konec jedné dlouhé kapitoly mého života! Skoro tomu nemůžu uvěřit. Těch 9 let uteče strašně rychle, ani si to neuvědomíte a je to tady... střední škola! No, ale mám ještě před sebou poslední rok na základce. Takže, když jsme potom šly s M. ze školy, tak jsme si říkaly, že to není jak prázdniny. Spíš jako kdyby byl pátek a před náma víkend. Je to fakt divné. Stavila jsem se za mamkou do práce, protože se mi nechtělo domů. Zkoušela jsem si tam lesky na rty a tak, jako vždycky. I ten make-up od GARNIER. Takové to pěnové. Přijde mi, že to vůbec nekryje. Asi bych si ho nekoupila. Pak jsem šla domů a byla jsem celou dobu na kompu, psala si na fb s M. a přišel tam i O. a bylo poznat, že má fakt blbou náladu. Ach jo...
Rodiče mi dali za vysvěčko tu nejlepší věc, co jsem mohla dostat! NOTEBOOK! ♥ Ještě ho nemám, půjdu si teprve vybrat. Ale asi to bude ještě o prázninách. Uuuu, jsem za to fakt ráda. Třeba mě to konečně nakopne ke psaní článků?:D
Tumblr_lft1vqzoqn1qc8chpo1_400_large
Další dny jsme jezdili s rodičema k tetě (teta, babička, zahrada = jedno a to samé místo, kdybych se o tom ještě někdy zmiňovala) a předělávala se ložnice a obývák. Prostě bordel. A zrovna mi zničehonic napsal O. smsku. A teď si od té doby píšeme každý večer. Je fakt těžké vysvětlit někomu, kdo vás chce, že teď s nikým chodit nechcete. Ještě že jsou teď ty prázdniny! Nevím, jestli bych zvládla školu, když už všechno vím.

Pochybuju, že to někdo četl celé, ale konečně jsem se z toho všeho vypsala!