Srpen 2012

Makro - PAVOUK + info. ~

29. srpna 2012 v 12:39 | raspberry |  Photos
Za necelý týden začíná škola, ale nejsem z toho tak nervózní jako minulý měsíc a třičtvrtě. Proč? M. se nebude stěhovat! Teda možná bude, až za rok. Ty jo, jsem tak ráda, že v devítce nebudu na všechno sama. Díky ní se tam možná i trochu těším.

Fotky najdete v celém článku.

People change, memories don't.

22. srpna 2012 v 22:09 | raspberry |  Píšu...
Tumblr_m4vzo1nzyx1r5xhujo1_1280_large

Předevčírem ráno přijela na zahradu B., ale já jsem za ní nešla, protože mi bylo blbě. Odpoledne jsem na ni chtěla zavolat, ať jde za mnou, jenže mi to přišlo trapné na ni řvát, když nikde zrovna nebyla vidět. Nakonec přišla sama asi kolem půl čtvrté a dala mi dodatečně dárek k svátku. Dostala jsem Toffifee (které už je samozřejmě sežrané :D) a tady ty náušnice:

I survived!

21. srpna 2012 v 21:31 | raspberry |  Píšu...
Tumblr_m61dwtcqls1r7dzpvo1_500_large

V neděli ráno jsem si postavila stan, protože nebylo co dělat. Do oběda jsem tam kreslila (a výsledek sem radši nebudu dávat :D) a odpoledne tam začalo svítit slunko, byl tam ještě větší hic než venku. Nevím, jak mě to napadlo, ale dostala jsem chuť spát v tom stanu. (Naposledy to bylo kdysi s bratrancem, to jsme se málem posrali strachy, o pár let později s B., vyfoukly se nám matrace, šlo se tedy spát do maringotky. Prostě na stanování mám traumatické zážitky z dětství, proto to pro mě teď byla výzva. :D) Ještě jsem se dodívala na Farmu, pak jsem si do stanu nanosila deky, polštáře, baterku, mobil a tak. Je strašně zajímavé, jaké zvuky jdou slyšet v noci - televize souseda, řev šu pářících se koček, nějaký zmatený cvrček, chrápání psa. Nechtělo se mi spát, vzpomněla jsem si, že O. mi den předtím volal, tak jsem mu napsala, co chtěl. Nepočítala jsem s tím, že by mi odepsal (bylo kolem 23:00), proto jsem si vzala baterku a četla si. (Hororovou knížku, já vím, to není nejlepší nápad, když spíte sami ve stanu. :D) Za půl hodiny jsem se jen tak mrkla na mobil a - no, jasně. '1 nová zpráva.' Sice říkal, že jsem ho vzbudila, ale bylo vidět, že mu to nevadí. Po dlouhé době jsem si připadala, jako kdybych si psala s kámošem. Jenže on asi ne. Hm... No, dozvěděla jsem se, že mu psala M. To je fakt super - mně se ani neozve, jemu napíše sama od sebe! Ještě mi neřekla, jak to bude s tím stěhováním.

A teď strašně kvalitní fotky. (Zkuste si fotit v absolutní tmě s pomocí baterky obyčejným dotykáčem, pff.)
Jo, chtěla jsem na svůj hrdinský výkon mít taky nějakou památku.

Na vlásku (2012).

21. srpna 2012 v 10:09 | raspberry |  Filmy
Poster k filmu Na vlásku
Animovaný / Komedie / Rodinný / Muzikál
USA, 2010, 96 min
Režie: Byron Howard, Nathan Greno
Hrají: Mandy Moore, Zachary Levi, Donna Murphy, Ron Perlman...

Princezna Locika je unesena z hradu svých rodičů již jako dítě a zamčena v tajné věži a touží po dobrodružství. Nyní je ve věku teenagera s bujnou fantazií a odhodlá se s pomocí temperamentního bandity provést velký husarský kousek. Locika a její komplici nacházejí dobrodružství, srdce, humor a vlasy… spoustu vlasů.


Tumblr_llt5jde9fm1qi4ns0o1_500_large

I wish I was as pretty as my cat.

17. srpna 2012 v 22:19 | raspberry |  Píšu...

Dnešek - jeden z těch sychravých dnů, zataženo, chladno, občas poprchává. Typické počasí pro srpen, že? To už je fakt jak na podzim. (Na který se ale těším.) Odpoledne jsem si šla číst do postele pod peřinu, byla mi zima. Později babička zatopila, takže tu je teplo ještě teď. Nade mnou na stropě visel koník a skoro 3 hodiny se vůbec nehýbal (špehovala jsem ho). Přemýšlela jsem nad tím, jak se dokáže tak dlouho udržet vzhůru nohama. To má jako nějaké přísavky? Spíš mě děsí to, že tu ještě nekde je. Snad na mě v noci neskočí.
...
Poškrábala mě babiččina kočka, když jsem si s ní hrála. Ona je tak nevděčná! (Kočka, ne babička.)
...
Ke konci prázdnin se vždycky cítím hrozně, protože zbývá už tak málo času. Asi jsem pesimista, protože dny, které zbývají z prázdnin, jsem počítala už od 1. června. Ale teď se cítím fakt divně.
Teta si právě zakryla velké zrcalo v ložnici balícím papírem, že prý by to mělo odehnat duchy. Ale jinak je moje rodina úplně normální.

Diktátor (2012)

17. srpna 2012 v 10:41 | raspberry |  Filmy
poster
Komedie
USA, 2012, 83 min
Režie: Larry Charles
Hrají: Sacha Baron Cohen, Anna Faris, Ben Kingsley, Megan Fox...

Jmenuje se Aladdin. Dominuje ve všech oblastech lidské činnosti, a přesto je schopen večer po vladaření najít čas a energii na porci kvalitního sexu s libovolnou hollywoodskou herečkou. Ke svému lidu se chová jako milující otec, jenž ví, že je škoda každé rány, která padne vedle. Na světě jsou ale i země, které nebezpečí demokracie neodolaly, a jejich představitelé se rozhodli pozvat Aladdina do budovy OSN, aby mu vážně promluvili do stylu vládnutí. Aladdin, který se nikoho a ničeho nebojí, se k výzvě postaví čelem a vyrazí do Ameriky. Než se se rozkouká, skončí vinou spiklenců polonahý a hlavně k nepoznání oholený na ulici, odkud může jen zoufale zírat, jak jeho imbecilní záskok zničí během okamžiku všechno, co vybudoval on, jeho táta, táta jeho táty a všichni předešlí tátové.

"Allisone, můžeš prosím sundat ruce z mých prsou?"

"To jsou prsa? Myslel jsem, že jsi chlapec."


Home sweet home.

15. srpna 2012 v 20:41 | raspberry |  Píšu...
Tumblr_m73swavubb1qfb46yo1_500_large

Včera odpoledne jsem přijela z chaty, sice tam nebyl net, ale já jsem s sebou měla notebook a (skoro) každý den si psala něco jako deníček.

NEDĚLE 5.8.
Dojeli jsme tu asi kolem 15h. Kousek za hranicema se mi zdálo, že vidím Musitany Hope, ale určitě to byl někdo jiný. :D I kdyby to byli oni, asi bych si připadala blbě, kdybych na ně řvala z okna v autě, že jsou nejlepší. :D
Střídali jsme se u chaty asi se 7mi lidma, oni šli ještě do lesa, tak jsme museli čekat. Byla jsem ráda, když konečně odjeli.
Zjistila jsem, že ve studni jsou dvě malé rybičky. :D Nejdou chytit.
Večer jsme se dívali na Farmu. Tohle byl zatím nejlepší díl. Michal se ožral a jezdil na ovci. :D A pak na ní usnul. :D


It's not a fairytale.

5. srpna 2012 v 10:35 | raspberry |  Píšu...
Tumblr_lo3am9lxx61qd349zo1_500_large

V pátek pro mě taťka přijel k babičce a ještě jsem šla do knihovny. Ty baby tam jsou hrozné! Čekala jsem 3 minuty, než si ráčily pokecat. A ještě mě nasrala, když mi řekla, že mám do týdne donést jednu knížku, co mám doma (protože nějaká holka si ji rezervovala), jinak budu platit pokutu. No jasně, a jak to mám asi donést, když jedu na chatu?! Taťka mě musel odvézt domů -> vzala jsem tu knížku -> zpátky do knihovny. Spěchala jsem, protože začínalo hřmět a hlásili bouřky. Byla jsem šťastná, když jsem si pak doma konečně sedla. Byla bouřka. Což odpovídalo tomu, co se stalo, než jsem se podruhé vrátila do té knihovny.


Stavili jsme se u mamky v práci. Zavolala jsem M., jestli nechce jít ven (že bych jí po dlouhé době viděla + odnesla bych tu knížku).

"Čau, nechceš jít ven?"
"No, já nejsem doma."
"A kdy se vrátíš?
"...No... já nevím, jestli se ještě někdy vrátím..."

Slibovala mi, že se v září určitě uvidíme. Říkala žádné stěhování.
Znaly jsme se od první třídy. Když polovina třídy odešla na gymnázium, my jsme se začaly poznávat a staly se z nás kámošky. Možná ne nejlepší, ale bez ní jsem si školu nedokázala představit. Máme hodně vzpomínek, hlavně ze školy.
Řekněte mi, jak mám asi přežít poslední rok ve školy BEZ ní? To nikdy nezvládnu. Nikdy jsem se se spolužáky nebavila, vlastně jsme rozdělení na takové skupinky po 2-3 lidech. Navzájem se nesnášíme. A já tam teď nemám nikoho. Ani nevím, s kým budu sedět v lavici.
Devítka bude hrozná.

(Omlouvám se za překlepy, strašně spěchám. Za chvíli jedeme na chatu, vracím se za týden - pokud mě nesežere medvěd.)

Ghosts.

3. srpna 2012 v 18:29 | raspberry |  Píšu...
Tumblr_lupyt3usji1r4g95ko1_500_large

Chtěla jsem napsat nějaký smysluplný článek, ale vůbec nic mě nenapadá.
Právě se dívám na tenis - proti Britům. Doufám, že to dáme. Petra Kvitová odpoledne prohrála, škoda.
To je poprvé, co mám vztek na Brity. :D Snad vyhrajem my.
Někdy běhěm tohoto týdne jsem měla v plánu podívat se na nějaké filmy, hlavně Orphan. OdTumblr_lm6zyj99ju1qe1lf4o1_500_large první noci tady jsem to radši neriskovala. Strašně jsem se bála, hlavně když jsem šla spát. A když si vzpomenu na ty kecy o tom, jak je super, mít půlku baráku jenom pro sebe... Bojím se, že tu mám nějakého ducha/masového vraha/něco hnusného, podobné Samaře/velké chlupaté zvíře. (Hani, za to můžeš ty s tím Grave Encounters! :D)
Po delší době jsem byla na fb a jedna z prvních věcí, které jsem viděla, byly... nové fotky O.. No jasně. Co taky jiného. Ach jo. Dlouho jsme si nepsali. Doufám, že tamtu moji smsku nepochopil špatně. (Ten trapný pocit, když někomu pošlete smsku a když ji odešlete, zjistíte, že jde pochopit dvojsmyslně.) Netěším se do školy. Až ho zas uvidím. Co si o mně bude myslet? Jestli nás letos bude učitelka rozesazovat a já skončím s NÍM, tak to bude psycho. Bych se zbláznila. Už tak je jasné, že se ke mně bude cpát při nějakých skupinkových projektech.
Tento týden jsem začala být závislá na Farmě. Každý den se vztekám nad "Kubím", který tam nic nedělá. Už aby vypadnul, hajzl jeden!!! Jinak fandím Jirkovi, je pěkný. :D Ať to vyhraje on, nebo Michal/Mirek.
OMG, mám pořád takový pocit, jako by mě někdo sledoval. Co když si právě čte to, co teď píšu? Jo, možná jsem trochu paranoidní. :D Počkat... co když O. dokáže být neviditelný a teď mě špehuje?!!!