Listopad 2012

Tisíc slov || A Thousand Words (2012)

24. listopadu 2012 v 17:43 | raspberry |  Filmy
Komedie / Drama
USA, 2012, 91 minut
Režie: Brian Robbins

Výřečný Jack McCall řekne cokoli, jen aby dosáhl svého. Podaří se mu dohodnout smlouvu s uznávaným guru doktorem Sinji. Ten ale zištného agenta rychle prokoukne. Ke všemu se Jack v jeho zahradě bodne o posvátný strom, a tím dojde k duševnímu spojení. Druhý den se na Jackově zahradě objeví strom a on netuší proč. Guru mu odhalí pravdu, jeho život závisí na tomto stromě, který má přesně jeden tisíc listů. S každým slovem, které řekne, spadne jeden list. Až spadne poslední, zemře.
Zajímavosti:
✿ Film byl nominovaný na ocenění Zlatá malina v kategorii Nejhorší film, Nejhorší scénář a Nejhorší herec v hlavní roli (Eddie Murphy).
✿ Natáčení skončilo už v roce 2008, v kinech byl snímek uveden až o 4 roky později.

MOJE HODNOCENÍ
Eddie Murphy v hlavní roli byl v pohodě. Mám ho ráda, protože si ho z dětství pamatuji z několika filmů, a to hlavně díky jeho typickým grimasám.
http://25.media.tumblr.com/tumblr_m5us7aOTVj1qc240xo2_250.gif
Tady mi připadalo, že ze všech herců Eddie jako jediný něčím výrazně vynikal. (Což je mimochodem špatně, projevit se mají všichni herci.) Celý film v podstatě táhl sám a pokud by se mě někdo zeptal, co se mi první vybaví o filmu Tisíc slov, byl by to právě Eddie.

Námět je to určitě dobrý, ale chtělo by to trochu jiné zpracování, protože takhle mě to vůbec nebavilo.

Americký humor je prostě americký humor a Čecha (vetšinou) nerozesměje, a to ani v této komedii. Celkově Tisíc slov hodnotím jako zlatý střed - dalo se, nicméně vícekrát už vidět nemusím.


Meme 0.9

23. listopadu 2012 v 17:59 | raspberry |  Meme
Když máme dneska ten páteček... :D


Skleněný dům || Glass House (2001)

20. listopadu 2012 v 17:39 | raspberry |  Filmy

Thriller / Drama
USA, 2001, 102 minut
Režie: Daniel Sackheim

I tam, kde je všechno ze skla, se může skrývat tajemství.

Ruby Bakerová žije životem bezstarostného dospívajícího děvčete. Jednoho večera vyrazí s kamarádkami na večírek. Když se vrátí, čeká doma policie, která jí oznámí, že rodiče zahynuli při autonehodě. V den pohřbu se Ruby dozvídá, že rodiče před smrtí určili jako opatrovníky pro ni a jejího mladšího bratra Rhetta své přátele. Děti se přestěhují do extravagantního skleněného sídla Glassových v Malibu. Atmosféra je napjatá, Ruby si jen obtížně zvyká na nové prostředí, malý naivní Rhett je naopak oslněn drahými dárky, kterými ho Glassovi zahrnují. Brzy se ale začne ukazovat, že Erin a Terry Glassovi nejsou tak zcela milujícími adoptivními rodiči, jak by se mohlo na první pohled zdát.

MOJE HODNOCENÍ
Na tento film jsem se dost těšila, myslela jsem si, že tu bude jeden z těch mírně nadprůměrných thrillerů typu Na lince je vrah. Nebylo. Přiznám se, po týdnu jsem zapomněla, že jsem se na to vůbec někdy dívala.

Docela rychlý rozjezd beru jako velké plus, ale proč se tak zbytečně brzo proflákla pointa? Proč byla zápletka průhledná? Mohli to nechat na úplný konec a já bych pak seděla překvapená s otevřenou pusou a přemýšlela bych, proč mě to nenapadlo dřív, když to bylo tak jasné? Ach jo! Někdy se podívám na druhý díl, třeba bude lepší.

Na csfd mě zaujal jeden komentář, se kterým 100% souhlasím:
"Dvakrát škoda nevyužitého potenciálu námětu. Film má několik silných momentů (např. když se v noci koupe hlavní hrdinka v bazénu a její poručník ji "načapá"), ale jinak je až příliš přímočarý a jednoduchý. Snaha o budování napětí vychází zcela naprázdno i díky nepropracované psychologii nejen postav, ale i vztahů mezi nimi. Tady šlo totiž opravdu skvěle rozehrát vztahové drama: nefungující manželství; muž, jehož přitahuje jeho šestnáctiletá svěřenkyně; silná citová vazba poručnice na svěřeného chlapce - syna, kterého ona třeba nemohla mít; možný incestní vztah mezi sourozenci. Kdyby byl děj zasazen jen a pouze do skleněného domu, paranoidní atmosféra, neurčitost a nejistota, kdo zavinil smrt rodičů, mrazivé hudební podtóny, otevřený konec - to by bylo to správné divácké pošušňáníčko. Takhle ale nic moc."


I wish my eyes could take photos.

19. listopadu 2012 v 16:09 | raspberry |  Píšu...

PLEASE. SNOW. NOW.

Chci se ráno probudit, roztáhnout žaluzky a vidět, jak je všechno bílé. Už mě ten podzim celkem začíná srát. Samé bahno a divné barvy. Prosíííííím, ať nasněží aspoň na Vánoce!
Víte, co není hezký pocit? Když na vás na facebooku vybafne fotka vašeho něcojakoex cucajícího se se svou holkou. On to fakt udělal. Vždycky jsem si říkala, že zrovna ON byl vždycky takový rozumný. Ne, neudělal by stejnou chybu dvakrát. Omyl. A teď se strašně změnil. K horšímu. Upřímně jsem se zasmála, jak jsem to viděla poprvé. Ale kýbl na blití by se možná taky hodil.
Od pátku mám kontaktní čočky. Vidím špatně asi od páté třídy, ale nikdy jsem neměla brýle. Teda měla, jenom jsem je nenosila. Ta paní ze mě musela být na nervy, protože jednu čočku jsem nasazovala snad půl hodiny a to nemluvím o vytahování. No, prý tam byli i horší. :D Už mi to jde líp. Mnohem líp. Chce to trénink.

Tumblr_m77vundwra1r0i9t4o1_500_large


Parfém: Příběh vraha || Perfume: The Story of a Murderer (2006)

12. listopadu 2012 v 16:36 | raspberry |  Filmy
Drama / Thriller / Krimi / Fantasy
USA / Německo / Španělsko / Francie, 2006, 141 minut
Režie: Tom Tykwer

Film podle známého bestselleru Patrika Süskinda. Od dob Edgara Allana Poea nikdo nenapsal tak dokonalý thriller.

Jean-Baptiste Grenouille má vlastnost génia - svým nosem dokáže zachytit, detailně popsat a charakterizovat všechny vůně, které se kolem něj mihnou. Okamžitě rozpozná jejich složení, míru použitých komponentů, čehož využívá pro výrobu těch nejúžasnějších parfémů na světě. Zoufale však touží po vytvoření dokonalé vůně. Naprosto zbavený citu se rozhodne vytvořit démonickou vůni, jejíž základní esencí bude vůně mladé dívky, nevinné a čisté. A učiní pro to vše...

Zajímavosti:
✿ Najít hlavní postavu trvalo tvůrcům přibližně rok.
✿ Snímek se natáčel v mnichovských ateliérech, v Praze a ve Španělsku.
✿ Dokonalý parfém na konci filmu je ve skutečnosti coca cola s trochou vody.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mah41iQiPq1rq5e9jo1_500.png

MOJE HODNOCENÍ
Údajně film, který podle knižní předlohy není možné natočit. Omyl, jde. Teda až na pár věcí, o k tomu se hned dostanu.

Od první chvíle mi bylo jasné, že se dívám na kvalitní, dobře natočený film. Zapomněla jsem na okolní svět, vžila se do situace, najednou jsem byla ve Francii v 18. století a všechno prožívala s Jeanem. Představovala jsem si, jak asi voní tahle a tamta vůně, kterou právě namíchal. Úplně mě to vtáhlo.

Během sledování se vě mně střídaly tyto pocity - lítost, znechucení, překvapení, šok. A tak pořád dokola.

Byla jsem přesvědčená, že dám plný počet hvězd, ale pak se něco stalo. Tím "něco" mám na mysli konec, kterým to režisér dost po..... Scéna na tom náměstí se mi nelíbila, samotný závěr jsem nějak nepochopila a podle komentářů na csfd i fdb vidím, že nejsem jediná. Konec filmu musí být v knize popsán úžasných způsobem, bohužel zfilmovaný byl... no, divně. Proto jednu hvězdičku ubírám.


Lidská stonožka || Human Centipede (2009)

10. listopadu 2012 v 10:20 | raspberry |  Filmy

Horor / Drama / Thriller
Nizozemsko, 2009, 92 minut
Režie: Tom Six

Their flesh is his fantasy.

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku.
Zajímavosti:
✿ Film je 100% lékařsky přesný.
✿ Během premiér po celém světě se režisér setkal s různými reakcemi publika. Např. v Japonsku se diváci smáli od začátku do konce.

MOJE HODNOCENÍ
Říkám si, co mě donutilo se na něco tak odporného podívat? Podle většiny recenzí je to nejnechutnější horor všech dob. Počítala jsem tedy s tím nejhorším, ale asi jsem zbytečně plašila předem.
Moc nechutných záběrů se tu totiž neobjevilo (narozdíl od Hostelu je Lidská stonožka v tomto ohledu pohádka), lekačka žádná (horor bez lekaček prostě neberu jako správný horor) a ani se mi nechtělo zvracet, viz varování jedné paní, která říkala, že prý před Lidskou stonožkou by se pro jistotu nemělo nic jíst. Moje slepičí polívka ale zůstala tam, kde má, haha.

Film měl ze začátku velmi rychlý spád, žádné zbytečné scény a rozhovory (mimochodem ty byly hlavně ze začátku tak primitivní, že k celému filmu snad nepotřebujete české titulky), najednou se prostě octnete v baráku cizího muže zvrhlého psychopata, který vám chce přišít nos k prdeli neznámého Japonce.

Jinak většina dialogů mi přišla tragicky vtipná ("Oh shit, I have to shit!"). No a zbytek filmu byl celkem o ničem, konec mi přišel nedodělaný - o tom bych se rozepsala víc, ale nikdo nemá rád spoilery, že?


The-human-centipede-avi_snapshot_00-57-30_2010-06-01_19-56-56_large

Halloween_costume_large

Meme 0.8

5. listopadu 2012 v 16:44 | raspberry |  Meme
Ahojte. Vypadá to, že O. a ta **** spolu zase začali chodit. Byla jsem z toho mimo, nejvíc v ajině. Vyvolala mě třikrát a já jsem ani jednou neodpověděla správně nebo řekla nějakou kravinu, takže fakt nechci vědět, co si o mně ta učitelka teď myslí. V občance mi M. dovolila přečíst si, o čem si psala s O. Někdy na začátku šk. roku tam bylo něco jako že ho prý ignoruju a že jemu to je líto a tak. Měla jsem chuť M. zabít! Proč mi to neřekla?! Všechno teď mohlo být úplně jinak... :(

Meme - poslední věc, která mi aspoň trochu pomůže zapomenout na problémy...27 šatů || 27 Dresses (2008)

3. listopadu 2012 v 18:10 | raspberry |  Filmy
Romantický / Komedie
USA, 2008, 106 min
Režie: Anne Fletcher

Navždy za družičku?

Jane od dětství miluje svatby. Domnívá se, že bude-li svatební den dokonalý, bude takové i manželství. Proto je svým přítelkyním a přítelkyním svých přítelkyň nepostradatelnou pomocnicí při svatebních přípravách, zatímco tajně miluje svého sympatického šéfa George. Naproti tomu cynický novinář Kevin, autor populárních sňatkových reportáží, na manželství nevěří a za každou svatbou vidí jen kšeft. Když se tihle dva setkají, do oka si zpočátku nepadnou. Jane má před sebou nelehké období: George se zakouká do její sobecké sestry Tess a v novinách o ní vyjde nelichotivý Kevinův článek. Mladá žena tak pochopí, že musí něco ve svém životě změnit.
MOJE HODNOCENÍ
Není to zas tak příliš kýčovitý film, jak se může na první pohled zdát.

Celé bych to zhodnotila jako milou, místy dost vtipnou (hlavně díky sympatické Jane), jednoduchou komedii, která ale byla zbytečně natáhnutá a kterou si podruhé nikdy nepustím. I když - možná se mnou nebude někdo z vás souhlasit, ale musíte brát v potaz, že se každému líbí něco jiného. Každopádně, dá se s tím zabít odpoledne.Faking a smile? I'm professional of that.

2. listopadu 2012 v 18:27 | raspberry |  Píšu...
So you're gone and I'm haunted
And I'll bet you are just fine.

Chvíli vás zase budu otravovat mými problémy.
V úterý jsem se dozvěděla, že O. a ta kráva se rozešli, což mi úplně zlepšilo náladu. Měla jsem z toho strašnou radost! (Já vím, to je ode mě hnusné, ale co.) Když jsi jí před týdnem říkal, jak ji miluješ, asi jsi nepočítal s tím, že za tři dny to bude jen minulost, co? Dobře ti tak.
No, a dneska jsme jeli se třídou na výlet. Brala jsem to jako příležitost ním třeba prohodit pár slov nebo tak, jenže to by nebyl můj život, aby se něco neposralo, že? Celou dobu za ním a jeho kámošem lezla jedna spolužačka a snažila se s nimi bavit. Dafuq?! Furt na něho šahala a tak. A na lavičce se k sobě tiskli jak nevím co, že jí prý je zima, tak ať ji zahřeje. Ty vole, nemohla jsem se na to dívat, ona je tak trapná! On v té chvíli taky, samozřejmě.
Takže. Rozejde se s holkou, kterou údajně "miluje", a za pár dní se ošahává s jinou? To snad není pravda...

Tumblr_lmhfvr8d5l1qeew2bo1_500_large