Prosinec 2012

Klíč || Skeleton Key (2005)

25. prosince 2012 v 17:18 | raspberry |  Filmy

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor
USA / Německo, 2005, 105 minut
Režie: Iain Softley

Scenárista hororu Kruh Ehren Kruger připravil další temnou lahůdku, která diváky strhne děsivým a strhujícím příběhem. Hrůzu tentokrát nebude vzbuzovat videokazeta s tajuplným obsahem, ale zdánlivě docela obyčejný klíč. Ten vyfasuje mladá ošetřovatelka Caroline od svých nových pacientů, postaršího manželského páru, který žije ve starobylé a poněkud zpustlé usedlosti v zapadlém koutu Louisiany, na jihu Spojených států. Prazvláštní zvyky obou staříků, husí kůži nahánějící atmosféra starého domu a celého okolí, to vše podněcuje Carolininu fantazii a zvědavost. Univerzální klíč, kterým může otevřít všechny dveře v domě, jí umožní vydat se na průzkum budovy. Na půdě objeví tajnou místnost skrývající děsivé tajemství, které možná navždy změní její život, pokud ji o něj rovnou nepřipraví. Některé dveře by totiž raději měly zůstat zamčené...Zajímavosti:
✿ Kate Hudson záhy po přečtení scénáře otěhotněla, a tak se natáčení filmu o rok odložilo.
✿ Ronald McCall si kvůli postavě Papa Justify musel ostříhat dredy.

MOJE HODNOCENÍ
Celé 4 roky jsem Klíč odkládala. Teď ale vidím, že jsem udělala dobře, protože v deseti letech bych asi nepochopila děj.

Znáte takové ty typy hororů, jak u nich zatajujete dech, jen nehybně sedíte s očima přilepenýma na obrazovce (v mém případě na monitoru) a nevíte, jestli se ještě dívat, přestože zrovna hraje napínavá hudba a vy očekáváte nějakou lekačku, ale na druhou stranu vás to tak láká, tak se překonáte a sledujete dál? Tak tohle je přesně záplava pocitů u Klíče. MILUJU takové horory.


Nechci nějak spoilerovat, jen se musím přiznat: už od začátku jsem tušila, že v tom bude nějaký háček, něco, co nečekáte, ta věc, která zpřehází totálně všechno. A taky že jo. Z části jsem odhalila pointu, nebo jsem si to alespoň myslela, ale pak se ještě stalo tolik důležitých věcí a zvratů a všechno bylo jasné až ve chvíli, kdy se objevily závěrečné titulky...

Mimochodem, u nahrávky hlasu chlapíka při woodoo rituálu jsem se málem pos*ala strachy. :D Připadalo mi to, jako kdyby někdo stál přímo za mnou!


- Hodnotím lépe než Kruh (scénárista Kruhu se podílel na Klíči).

Stop worrying and live.

14. prosince 2012 v 22:00 | raspberry |  Píšu...

Ten moment, když...


Makro: chlupatá moucha.

6. prosince 2012 v 18:01 | raspberry |  Photos
Ahoj, dneska vám přináším fotky, které vznikly o prázdninách 2012. Než začnete kritizovat, uvědomte si, jak je těžké vyfotit mouchu nebo jakýkoliv jiný hmyz, u jehož focení musíte dát pozor, aby neuletěl, jinak máte po ptákách, jelikož se pravděpodobně nevrátí.

Nedotknutelní || Intouchables (2011)

2. prosince 2012 v 16:59 | raspberry |  Filmy
Komedie / Drama / Životopisný
Francie, 2011, 112 min
Režie: Olivier Nakache, Eric Toledano

Přátelství, které se dotýká srdce.

Ochrnutý a bohatý Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně "nedotknutelným", přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života.

Zajímavosti:
✿ Ve francouzských kinech se stal snímek 16 týdnů od uvedení druhým nejnavštěvovanějším filmem všech dob.
✿ Na rozdíl od nadšeného evropského publika se v USA film setkal s rozporuplným a negativním přijetím.

MOJE HODNOCENÍ
Driss ze začátku vážně vypadal jako nějaký namachrovaný cigán (okok, černoch). Během filmu si ho ale naprosto zamilujete! Jeho vtipy nemají chybu, vlastně ulehčují situaci. Driss díky své osobnosti dokáže vykouzlit úsměv dokonce i na tváři starého pana Philippa .

Tento film má všem dokázat, že i člověk, který v životě vlastně nezažil nic dobrého, může být šťastný.

Hodně mě štvala hudba. Jinak nádherný film, donutí vás přemýšlet nad vlastním životem.