Únor 2013

Teenage posts.

23. února 2013 v 11:41 | raspberry |  Other

Právě jsem zjistila, že zbývá přesně 124 dní do konce školního roku. Chápete? Nejde mi o letní prázdniny, mluvím o tom, že jsou to moje úplně poslední dny na základce. Nemůžu tomu ani uvěřit. 9 let vidíte dokola ty stejné lidi, některé z nich ani nemáte rádi, ale jsou to vaši spolužáci. A za pár měsíců, až se s někým z nich potkáme někde venku, bude to bývalý spolužák. Kluk nebo holka, co se mnou chodili do třídy. Možná časem zapomenu něčí příjmení, někdo se třeba změní tak, že ho ani nepoznám. Možná se změním já.

V první třídě na konci školního roku při rozloučení s děváťáky říkala, že se té devítky snad ani nedožiju. Že jednou, za strašně dlouhou dobu, budu taky jedna z nich, rozumná a skoro dospělá. No, teď je to tady. Končím základní školu. A rozumná ani dospělá si teda nepřipadám ani náhodou.
Y_large-2_198369963_large

Faunův labyrint || Pan's Labyrinth (2006)

14. února 2013 v 16:39 | raspberry |  Filmy
Mysteriózní / Drama / Fantasy / Horor
Španělsko / USA / Mexiko, 2006, 114 minut
Režie: Guillermo del Toro

Nevinnost má sílu, kterou si zlo nedokáže představit.

Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem - v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých.Zajímavosti:
Na faunův make-up byla použita latexová pěna a jeho rohy vážily 10 kg.
Na festivalu v Cannes obdržel film 22minutový potlesk.
Při scéně, ve které postava Fauna jí, Doug Jones musel rozkousávat kondomy naplněné falešnou krví.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_ly2med3nSx1qhwi45o1_500.jpg


MOJE HODNOCENÍ:
Rozhodla jsem se popsal film v jednotlivých bodech:

- snímek, který mě chytil za srdce
- nikdy v životě jsem neviděla nic, co bylo horor a fantasy s nádechem pohádky. Smutné pohádky.http://25.media.tumblr.com/tumblr_mcz6f4m08L1rkooodo1_500.gif
- krásné prostředí
- úžasné masky
- jeden z mála fantasy filmů, který mě bavil, a to především díky dvěma bodům výše
- kupodivu více nechutných scén než v Saw
- týpek bez očí byl stejně nejzajímavější. :D Představte si, že máte oči v dlaních a abyste viděli, musíte je přiložit na obličej. Fakt mě to strašně zaujalo. Aby člověk něco tak divného a zároveň fascinujícího vymyslel, musí mít obrovskou fantazii.

A jeden tip na závěr: jestliže se rozhodnete na film podívat, po jeho skončení si schválně uvědomte, kolikrát jste si řekli "Jak to, že to bylo chvíli tak pohádkové a pak najednou tak kruté?"What do you think?

11. února 2013 v 16:44 | raspberry |  Píšu...
15596_383902568371098_1977242681_n_large

Ahojte, vím, že se blogu teď moc nevěnuji, ale i dnes jsem tu jen na skok. Zajímal by mě totiž váš názor na tohle:

co si myslíte o tom, když holka chodí s mladším klukem?

A tím myslím věkový rozdíl 1-2 roky. Zkuste se prostě do té situace vžít a představit si ji. Báli byste se, co si o vás myslí ostatní? (Nechtěla jsem, aby to vypadalo, že jde o mě, ale je to vlastně jedno.)

Prosím osobu, které věnuju svůj drahocenný čas a píšu si s ní na skypu a která o tom všem věděla už několik týdnů, aby neměla blbé kecy a zase se mi nesmála, děkuji ti, Andulko. :D