Červen 2014

Dokonalý trik || The Prestige (2006)

15. června 2014 v 13:09 | raspberry |  Filmy
Drama / Fantasy / Mysteriózní /Thriller
USA / Velká Británie, 2006, 130 minut
Režie: Christopher Nolan

"To tajemství máte před očima. Ale nevidíte je, protože se nedíváte správně."

Robert Angier (Hugh Jackman) a Alfred Borden (Christian Bale) spolu soutěžili už od doby, kdy jako mladí kouzelníci začínali. Jejich přátelská rivalita však skončila, když Alfred přišel s trikem, který zanechal všechny diváky, včetně Roberta, v úžasu. Jak dokázal něco tak úžasného? Tahle otázka Robertovi pořád vrtá hlavou. Mnohem důležitější však je, jak tak dokonalý trik napodobit. Za každou cenu musí zjistit, jaké tajemství Alfred skrývá. Dokonalý trik je tajemným příběhem dvou kouzelníků z prostředí Londýna přelomu 19. a 20. století, jejichž rivalita je dovedla až k celoživotnímu boji plného posedlosti, závisti a podvodů se smrtelnými následky.
MOJE HODNOCENÍ:
Snímek dost složitý na chápání a hodně promyšlený. Aby taky ne, když byl scénář psán 6 let.

Sled scén nejde přesně za sebou a občas se vrací do minulosti, pak přeskočí do přítomnosti. Musíte proto dávat pozor každou sekundu, aby vám něco neuniklo, ale myslím si, že na pointu stejně nepřijdete dřív, než vám to prozradí film sám. Nebo vás možná něco napadne při té větě "Žij za nás za oba.", já jsem na to teda nepřišla ani při ní. :D Ten pocit, když do sebe při konečném vyvrcholení všechno zapadne, je úžasný. Možná se plácnete přes čelo a řeknete si, jakto, že vás to nenapadlo dříve. A přesně takové filmy mám ráda.

Tento snímek každopádně patřil k těm lepším. Zhodnotila bych ho jako vysoký nadprůměr - co se kvality, obsahu i pointy týče - avšak pět hvězdiček ode mne nedostane, protože mě nezaujal natolik, abych si jej ještě někdy v budoucnu pustila. Tohle je ale samozřejmě věc názoru, 100 lidí, 100 chutí.