Leden 2016

Designy 2013-2015

28. ledna 2016 v 14:38 | Bethany |  Blog
Přestože jsem od roku 2013 na tomto blogu neuvěřitelně neaktivní (například v roce 2014 vyšly pouze 4 články), čas od času dostanu chuť změnit blogu vzhled. Během tří let se tu vystřídaly 4 designy, což někomu může připadat až dost, ale u mě toto množstí představuje velmi málo - kdysi jsem designy měnila snad i jednou či dvakrát měsíčně. Pojďme se na ně tedy podívat! :)

Zdravé Oreo

23. ledna 2016 v 14:40 | Bethany |  Zdravé


Recept na domácí Oreo, který se na mém blogu v minulosti objevil, měl velký úspěch. Proto jsem se rozhodla zkusit něco podobného, tentokrát ve zdravejší verzi!


Ghoul (2015)

16. ledna 2016 v 20:51 | Bethany |  Filmy
Horor / Thriller
Česko / Ukrajina, 2015, 86 minut
Režie: Petr Jákl ml.

"Hlad má mnoho podob."

Trojice filmařů se vydává na Ukrajinu s cílem natočit unikátní dokument o kanibalismu. Strašlivý hladomor v letech 1932-1933 tu dohnal spoustu lidí k děsivým činům. Nečekaně se jejich pátrání začíná propojovat s příběhem jednoho z nejzvrácenějších zločinců novodobé historie, kanibala Andreje Čikatila. Během 12 let spáchal přes padesát brutálních vražd, při nichž své oběti částečně snědl. Společně s místní tlumočnicí, průvodcem a senzibilkou se snaží odhalit tajemství domu, kde se vše odehrávalo. V opuštěném stavení uprostřed ukrajinských lesů se z filmařů i jejich doprovodu však brzy stávají nedobrovolní vězni. Stísněný pocit ve zdech domu se mění v děsivá setkání s jiným světem. Ze záměru natočit dokument se stává hrůzyplný boj o život. Nikdo netuší, kdo nebo co je tam venku...

MŮJ NÁZOR
Podle obsahu Ghoul vypadá jako snaha o napodobení filmu Záhada Blair Witch. S kanibalismem. A víte co? Po zhlédnutí zjistíte, že opravdu jde vykrádačku Záhady Blair Witch s kanibalismem a špatnými hereckými výkony jako bonusem. :D

Samotné spojení věcí - kanibalismu, ducha Andreje Čikatila, temné chatrče uprostřed lesa kdesi na Ukrajině - vypadá docela slibně. Ten potenciál tam byl, stačilo nápad správně zrealizovat. Tvůrci se snažili vytvořit unikátní snímek, ale bohužel se jim to ani trochu nepodařilo. Místo toho vzniklo jedno obrovské klišé, zkrátka nic nového nebo převratného v žánru found footage.

U tohoto hororu, natočeném v dokumentárním stylu, se budete občas bát a občas možná nudit, chvílemi se dokonce budete smát nad absurdností několika scén či dialogů. Nesmím zapomenout zmínit o zvyšovní zvuku o 150 % pokaždé, co se v okně mihne stín, nebo někdo na půdě posvítí baterkou na boty. Většina strašidelných filmů z poslední doby se bohužel spoléhá více na lekací zvuky než na děj a atmosféru. A tak otázkou zůstává - mají být dojmy z hororu právě takové? Myslím, že určitě ne.

Ghoul je výraz z arabské mytologie. Označuje démona, který se vyskytuje na místech s četným výskytem úmrtí a živí se lidskými ostatky.
Někteří herci měli během natáčení takový strach, že natáčení na reálných místech dávných tragédií chtěli vzdát.
Tvůrci získali skutečné záběry vraha Andreje Čikatila.Recenze: Gliss Kur Expres balzám Liquid Silk

10. ledna 2016 v 10:32 | Bethany |  Rady a tipy
POPIS PRODUKTU

Pečující řada Liquid Silk pro lámavé matné vlasy bez lesku obsahuje speciální recepturu kombinující tekuté hedvábí a Komplex tekutého keratinu. Cíleně vyplňuje poškození vlasu a vyhlazuje jeho povrch. Dodává vlasům intenzivní lesk a pružnost. Pro vlasy jako hedvábí.

MŮJ NÁZOR

Tento přípravek má specifickou sladkou vůni, která nesedne každému. Podle mého názoru ale voní hezky. Vlasy se dobře rozčesávají, jsou znatelně hebčí a po vysušení také o dost lesklejší a rovnější. Sprej bych doporučila pro sušší vlasy, ale ne na vyloženě suché, na ty pravděpodobně nebude mít žádný znatelný účinek! Určitě není vhodné nanášet tento balzám na mastící se vlasy, protože je může zatížit a tím výrazně urychlit jejich maštění. Já osobně ho používám každý den po umytí vlasů - nejen do délky, ale i ke kořínkům - a vůbec se mi kvůli němu nemastí. Vadí mi na něm pouze to, že neochrání konečky před roztřepením.

+ usnadnění rozčesávání
+ příjemná vůně
+ hebkost, lesk vlasů
+ neobsahuje silikony
+ cena

- nevhodné pro hodně suché ani mastící se vlasy
- neporadí si s roztřepenými konečky


Přečtené knihy za rok 2015

3. ledna 2016 v 15:38 | Bethany |  Knížky

březen
Vražedná pomsta - S. Collins (336)

duben
Povídky malostranské - J. Neruda (236)
Revizor - N. V. Gogol (96)

květen

červen
Paganiniho smlouva - L. Kepler (560)
Malý princ - A. Saint-Exupéry (94)

červenec
Tak trochu úžasní - D. French (286)
Proměna - F. Kafka (93)

srpen
Dřív než půjdu spát - S. J. Watson (368)
Nikdy v životě - S. Shepard (310)
Buzz - A. De la Motte (416)
Síla vzdoru - S. Collins (344)

září
Harry Potter a Kámen mudrců - J. K. Rowling (286)
Jak je důležité míti Filipa - O. Wilde (96)

říjen
Obraz Doriana Graye - O. Wilde (268)
Lunapark - S. King (204)
Dlouhý pochod - S. King (280)

listopad
Krysař - V. Dyk (75)
Autobus sebevrahů - A. Paasilinna (224)

prosinec
Osamělost prvočísel - P. Giordano (256)

celkem: 22 knih, 5 539 stran