Únor 2016

Leo's first Oscar win

29. února 2016 v 10:58 | Bethany |  Na téma

Během své herecké kariéry byl Leonardo DiCaprio šestkrát nominován na Oscara. Není tajemstvím, že je úžasným hercem, což vždy vedlo k otázkám, proč se mu nikdy nepoštěstilo tuto cenu vyhrát. Na toto téma se vtipkuje řadu let a po internetu navíc kolují tisíce vtipných obrázků, proto je jasné, že byl i v letošním ročníku nejsledovanější celebritou na udílení.

Přestože v Cenách Akademie zatím nezazářil, všichni doufali, že tento rok pro něj bude úspěšný a role ve snímku Revenant: Zmrtvýchvstání mu pomůže dosáhnout vítězství v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon. Mezi jeho soupeře patřili Bryan Cranston (Trumbo), Michael Fassbender (Steve Jobs), Eddie Redmayne (The Danish Girl), a Matt Damon (The Martian). I když byla konkurence vysoká a každý z těchto herců předvedl hvězdný výkon, ten DiCapriův byl 28. února 2016 na 88. ročníku udílení Oscarů oceněn soškou.

Tato zpráva okamžitě obletěla celý svět a lidé ze všech koutů světa Leovi gratulují. Také mě Leonardovo vítězství velmi potěšilo, protože filmy s ním mám opravdu ráda. Doufám, že jeho první Oscar nebyl zároveň jeho posledním a v dalších letech vybojuje další a další, protože si to bez sebemenších pochyb zaslouží.

Holčička, která měla ráda Toma Gordona - S. King

7. února 2016 v 11:00 | Bethany |  Knížky

Autor: Stephen King

Originální název: The Girl Who Loved Tom
Gordon

Nakladatalství: Beta

Počet stran: 192

Rok vydání: 2000ANOTACE
"Svět měl zuby a mohl vás jimi kdykoli pokousat."

Trisha McFarlandová to zjistila, když jí bylo devět let. V deset hodin dopoledne začátkem června seděla vzadu v autě své matky, na sobě měla modrý nadhazovačský dres Red Sox (s číslem 36 Gordon na zádech) a hrála si s panenkou Monou. V půl jedenácté zabloudila v lese. V jedenáct se snažila nepodléhat panice, snažila se neříkat si "Tohle je vážné, tohle je moc vážné". Snažila se nemyslet na to, že když se lidé ztratí v lese, někdy se jim může něco stát...

Knihy 2016 - leden

2. února 2016 v 17:06 | Bethany |  Knížky

leden
Svědkyně ohně - Lars Kepler (528)
Stařec a moře - Ernest Hemingway (114)
Ztráty a nálezy - Brooke Davis (272)
Holčička, která měla ráda Toma Gordona - Stephen King (192)